Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Palīdzības punkts Ukrainas kara bēgļiem Jēkabpils novadā

15.06.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Palīdzības punkts Ukrainas kara bēgļiem Jēkabpils novadā
Palīdzības punkts Ukrainas kara bēgļiem Jēkabpils novadā

Biedrība “Vidusdaugavas NVO centrs” realizē projektu Palīdzības punkts Ukrainas kara bēgļiem Jēkabpils novadā”, kas iesniegts Aktīvo Iedzīvotāju fonda projektu konkursā #2 “Rīcības projekti”

Projekta pieteikums iesniegts kā steidzams Aktīvo Iedzīvotāju fonda Rīcības projektu konkursā, tas atbilst aktuālu iniciatīvu īstenošanai pilsonisko aktivitāšu nodrošināšanas jomā, jo krīzes situācija, ko izraisījis karš Ukrainā un tā radītā bēgļu plūsma, nekādā veidā nevarēja tikt plānota iepriekš.

Projekts ir nepieciešams mūsu iedzīvotāju pilsonisko aktivitāšu atbalstam - tādu jautājumu risināšanai, kas politiskajā un sabiedriskajā dienas kārtībā ir iekļuvuši pēdējā mēneša laikā un to risināšanā ir nepieciešama tūlītēja pilsoniskās sabiedrības reaģēšanas atbalsts un iesaistīšanās iespējami labāku risinājumu nodrošināšanā.

Projekta darbības termiņš ir no 2022.gada 10.maija līdz 10.oktobrim.

Projekta kopējais finansējums ir 9910,19 euro.

Tiks realizētas trīs secīgas aktivitātes:

Akt.1 “Palīdzības punkta vides iekārtošana”

Aktivitāte nepieciešama, jo, sākoties karam Ukrainā, biedrības struktūrvienībā Dienas centrs "Kopā būt" stihiski izveidojās viens no trim Jēkabpils novada ziedojumu savākšanas punktiem, bet jau pašlaik tā darbu nepieciešams paplašināt, jo ziedojumu daļu jānovirza uzņemtajiem Ukrainas bēgļiem, kā arī jāizprot bēgļiem nepieciešamais cita veida atbalsts un tā saņemšanas iespējas. Arī ziedojumu plūsma ir paplašinājusies, un ir jāpielāgo biedrības telpu vide to pieņemšanai un šķirošanai, noteiktas daļas izmantošanai tepat uz vietas. Tāpēc ziedojumu pieņemšanas telpu uzlabosim ar papildus plauktiem un aprīkojumu piekļuvei, kastēm mantu dalītai īslaicīgai uzglabāšanai, papildus apgaismojumu.

Akt.2. “Kampaņa brīvprātīgo iesaistīšanai Palīdzības punkta darbā”

Lai gan Latvijas sabiedrībā ir vērojama liela vēlēšanās dažādos veidos palīdzēt Ukrainas bēgļiem, daudziem nav vienotas izpratnes - ar ko sākt, lai iesaistītos? Kampaņas rezultātā Jēkabpils novada iedzīvotājiem tiks piedāvāts vienkāršs un saprotams iesaistīšanās mehānisms, kļūstot par brīvprātīgo Palīdzības punktā. Biedrībai jau ir pieredze iesaistīt iedzīvotājus brīvprātīgajā darbā - gan ilgtermiņā, gan uz konkrētiem notikumiem. Kampaņas veidošanā izmantosim savu iepriekšējo pieredzi, lai tā sasniegtu maksimāli daudz un dažādas iedzīvotāju grupas Jēkabpils novada apkaimē. 

Kampaņas rezultātā tiks izveidota Jēkabpils novada un tuvējās apkaimes iedzīvotāju brīvprātīgo komanda, kas palīdzēs organizēt palīdzības sniegšanu Ukraiņu bēgļu Palīdzības punktā

Akt.3. “Palīdzības punkta brīvprātīgo darba sistēmas izveidošana”

Aktivitāte nepieciešama, lai Palīdzības punkta darbā iesaistītos brīvprātīgos mērķtiecīgi nodarbinātu un katram brīvprātīgajam būtu saprotami viņa veicamie pienākumi. Nepieciešams izveidot funkcionējošu brīvprātīgā darba sistēmu, kurā varētu pieteikties ikviens. Aktivitātes rezultātā būs pieaudzis tādu iedzīvotāju īpatsvars, kuri iesaistās pilsoniskajās aktivitātēs.

Plānots, ka brīvprātīgo sistēmas koordinators, piesaistot vismaz četrus brīvprātīgos, uzraudzīs brīvprātīgo darbu šādās iniciatīvās:

1. Ziedojumu pieņemšana, šķirošana, komplektēšana pa mērķa grupu vajadzībām, izsniegšana.

2. Sarunas ar Ukrainas bēgļiem, izzinot viņu vajadzības un risināmās problēmsituācijas.

3. Iesaistīšanās sociālo mentoru palīdzības sistēmā kā mentoru brīvprātīgajiem palīgiem.

4. Iesaistīšanās Dienas centra darbībā kā nodarbību vadītāju brīvprātīgajiem palīgiem.

Projektu finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.