Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Paraksta ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Islandes NVO un plāno digitālo izsoli

28.09.2022 | Divpusējā un reģionālā sadarbība
Projekts: Ilgtermiņa starptautiskās sadarbības modeļa izveidošana
Paraksta ilgtermiņa sadarbības līgumu ar Islandes NVO un plāno digitālo izsoli

Septembra sākumā biedrības “Vidusdaugavas NVO centrs” trīs pārstāves vizītē Islandes galvaspilsētā Reikjavīkā apmeklēja realizējamā Aktīvo Iedzīvotāju fonda (AIF) projekta “Vidusdaugavas NVO centra darbības stiprināšana” un tā papildus iniciatīvas "Ilgtermiņa starptautiskās sadarbības modeļa izveidošana" sadarbības partneri – nevalstisko organizāciju “Landsbyggðin lifi” (angl. “Long live the countryside”). Tās laikā tika parakstīts ilgtermiņa sadarbības līgums līdz 2025.gada beigām. Tiekoties tika plānota arī nākamā un noslēdzošā projekta papildus iniciatīva – digitālās izsoles organizēšana novembra beigās.

“Landsbyggðin lifi” ir līdzīgas uzbūves nevalstiskā organizācija, kā “Vidusdaugavas NVO centrs” – tā apvieno vairākas citas Islandes biedrības. Vizītes laikā, lai labāk iepazītu viens otra darbību, turpinājām iepazīt ne tikai biedrorganizācijas, bet arī valsts un pašvaldības iestādes dažādu sociālo risku mērķagrupām un to darbu. Protams, izzinājām Islandes vēsturi, apmeklējot Nacionālo muzeju un citas ievērojamas vietas, kā arī Islandes dabas brīnumus.

Parakstītais ilgtermiņa līgums paredz, ka organizācijas turpinās sadarbību arī ārpus projekta, katru gadu organizējot vismaz vienu kopīgu pasākumu. Kā arī paredz sadarboties dažādu sociāli nozīmīgu procesu uzlabošanā – cik tas ir iespējami un katras organizācijas spēkos.

Jau novembrī notiks pirmais kopīgais pasākums – digitālā izsole. Iepazīstot Islandes cilvēkus, noskaidrojām, ka viņi jau ļoti savlaicīgi mēdz plānot un iegādāties Ziemassvētku dāvanas. Tāpēc “Vidusdaugavas NVO centrs” šobrīd apzina – ko un kādas dāvanas spēj izgatavot un šai digitālajā izsolē piedāvāt mūsu nevalstiskās organizācijas, to dalībnieki. Esam jau uzrunājuši piedalīties vairākas mūsu biedrorganizācijas. Nozīmīgi, ka vairākas izsoles lietas ir ar savu īpašo stāstu, piemēram, krelles un tradicionālie “naudas koki”, ko izgatavojuši cilvēki ar īpašām vajadzībām no biedrības “Cerību sala” vai plecu lakati, cimdi – ko adījis praktiski neredzīgs cilvēks. Vai rotas – kas izgatavotas biedrībā, kas savu darbu veic kopienas apvienošanā dziļi Latvijas laukos. Islandieši ir ieinteresēti šādā sadarbībā, un esam jau vienojušies par to – kādu tieši dāvanu iegāde viņus varētu uzrunāt.

Digitālās izsoles vērošanai “Vidusdaugavas NVO centrs” telpās tiks uzaicināti vairāki dalībnieki, kas izsolāmos priekšmetus izgatavojuši, kā arī mediju pārstāvji. Ja vēlies piedalīties, raksti Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. – jo uzaicināti var tikt arī citi sabiedrības pārstāvji.  

A.Pleiko, projekta vadītāja

 

Pasākums organizēts Divpusējo sadarbības iniciatīvu projekta “Ilgtermiņa starptautiskās sadarbības modeļa izveidošana”, līg.Nr.AIF/2022/BI/03, ietvaros, ko finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.