Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Pilsoniskās izglītības nodarbības Jelgavas un Ozolnieku novadu iedzīvotājiem "Kopdares kompetences"

Pilsoniskās izglītības nodarbības Jelgavas un Ozolnieku novadu iedzīvotājiem

Pirmo reizi Jelgavas un Ozolnieku novadu iedzīvotājiem tiks sniegta iespēja piedalīties trīs dienu mācībās par līdzdalību savas kopienas veidošanā. Biedrība Lauku partnerība "Lielupe" aicina ikvienu šo novadu iedzīvotāju, tai skaitā jauniešus, seniorus, pašvaldību darbiniekus, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, uzņēmējus piedalīties šajās praktiskajās un piesātinātajās mācībās 10.,18. un 24. martā, no plkst.10:00 līdz 16:00, tiešsaistē Zoom platformā.

Par demokrātiju, demokrātiskajiem procesiem un ikviena iedzīvotāja lomu tajos ir nepieciešams runāt, lai izprastu, bet nepieciešams arī praktizēt, pašiem iesaistoties. Pilsoniskā kompetence – atbildīgi un aktīvi izmantot demokrātijas sniegtās priekšrocības, tāpat kā citas prasmes, ir jāattīsta. Trīs mācību dienu programma izstrādāta kopā ar Zināšanu pārneses kustību RA.DU. Nodarbības vadīs Rasma Pīpiķe - eksperts zināšanu pārnesē,  cilvēks ar pieredzi praktiskajā lobēšanā un sabiedrības līdzdalības procesu organizēšanā.

Nodarbībās varēs satikt un dzirdēt arī pilsoniskās līdzdalības un demokrātijas kultūras praktiķus, politikas veidotājus, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputātus, cilvēkus, kuri organizē sabiedrības līdzdalību Ministru Kabineta un Saeimas līmenī, un cilvēkus, kuri ikdienā cieši ir saistīti ar šo jomu un spēj pragmatiski pastāstīt par to, kā vislabāk iestāties par savām interesēm.

Nodarbību pirmajā dienā - 10.03.2021. - varēs iepazīt to, kā pilsoniskais aktīvisms vietējā kopienā ietekmē Eiropu, un kā Eiropa ietekmē vietējās kopienas.  Nodarbībā 18.03.2021. tiks sniegta iespēja izprast, ka vietējās kopienas vajadzības var būt universālas, un to lemšana var notikt augstākajos lēmumu pieņemšanas posmos. Kā uzsver nodarbību vadītāja: “Tu paliec tas pats, mainās mērogs”. Nodarbību trešajā dienā - 24.03.2021. - dalībnieki tiks aicināti izmantot iegūtās prasmes praksē un nonākt saskarē ar konfrontējošiem komentāriem, tiešu izaicinājumu par iniciatīvām, to saturu un pasniegšanas veidu. Tomēr būtiski atcerēties – tas viss nepieciešams, lai “audzētu muskuļus” reālam aktīvismam.

Nodarbību programma: https://ej.uz/progr_KKompetences

Pieteikšanās anketa nodarbībām: https://ej.uz/Kopdares_Kompetences

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.