Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Plānojot organizācijas attīstību, mēģinājām sasaistīt sapņus ar realitāti un vajadzības - ar pieejamajiem resursiem

09.01.2023 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Biedrības "Nepaliec viens"struktūrvienību kapacitātes celšana
Plānojot organizācijas attīstību, mēģinājām sasaistīt sapņus ar realitāti un vajadzības - ar pieejamajiem resursiem

Sanākt kopā - tas ir sākums, spēja būt kopā vienam ar otru - tas ir progress un spēja strādāt kopā - tas ir ceļš uz panākumiem.” /Henrijs Fords/

Nesen noslēdzies biedrības "Nepaliec viens" kapacitātes projekts, kura ietvaros organizācija pilnveidoja savu cilvēkresursu politiku, attīstīija sniegto pakalpojumu sociālās iektekmes mērīšanu, kā arī veicināja savu atpazīstamību sabiedrībā.

Daudzfunkcionālais centrs “Solis Augšup” savu darbu sācis 2017. gadā ar mērķi sniegt atbalstu un celt dzīves kvalitāti bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) un viņu ģimenēm. Šis mērķis tiek īstenots, veidojot drošu un pieņemošu vidi un ieviešot pakalpojumus, kuri veicina šo bērnu patstāvību un integrāciju sabiedrībā. Savukārt brīvprātīgo jauniešu kustība, kas līdzīgi kā “Solis Augšup”, ir biedrības “Nepaliec viens” struktūrvienība, apvieno jauniešus, kas gatavi darboties kā brīvprātīgie un ar savu darbību atbalstīt bērnus un jauniešus no dažādām riska grupām. Jauniešu kustības darbība aizsākusies 2015. gadā.

Savos pirmsākumos abas šīs struktūrvienības veidojās, pateicoties atsevišķu cilvēku entuziasmam un neatlaidībai. Gadu gaitā tās ir ievērojami augušas un attīstījušās. Līdz ar izaugsmi nākuši klāt arī jauni izaicinājumi, ar kuriem sekmīgi jātiek galā, lai veiksmīgi turpinātu ceļu pretī mērķu sasniegšanai. Iespēja pastiprināti pievērsties iekšējās kapacitās stiprināšanai radās pērn, kad, pateicoties “Aktīvo iedzīvotāju fonda” atbalstam, tika uzsākta projekta “Biedrības “Nepaliec viens” struktūrvienību kapacitātes celšana” īstenošana.

Projekta ietvaros vairāku mēnešu garumā “Solis Augšup” un “Kustība Pagalms” darbinieki un brīvprātīgie, piesaistot profesionālus ekspertus, strādāja pie tā, lai vispirms izvērtētu organizāciju darbību, mērītu sociālo ietekmi, analizētu pagātnes veiksmes, neveiksmes, sasniegumus un kļūdas. Pēcāk, apkopojot šo informāciju, kopīgi tika strādāts pie tā, lai izstrādātu konstruktīvu un realizējamu plānu turpmākajai struktūrvienību attīstībai un pilnveidei. Mēģinājām sasaistīt sapņus ar realitāti, vajadzības ar pieejamajiem resursiem, meklējot visefektīvāko vidusceļu tālākajam darbam. Līdztekus tam intensīvi tika meklētas atbildes uz jautājumiem, kas skar cilvēkresursu politiku. Kā jau minēts iepriekš, gadu gaitā strukturvienības, jo sevišķi “Solis Augšup” ir strauji augušas, līdz ar to bija pienācis brīdis, lai pārskatītu un pilnveidotu veidus, kā struktūrvienībās tiek organizēts darbs komandas starpā. Visbeidzot projekta ietvaros norisinājās darbs pie struktūrvienību atpazīstamības veicināšanas, proti, tika izveidota vienota mājaslapa un brīvprātīgo jauniešu kustība ieguva jaunu nosaukumu “Kustība Pagalms”, kas daudz labāk reprezentē tās identitāti un līdz ar to arī jaunu logo un video vizītkarti. Esam pārliecināti, ka jaunais daudz izkoptākais vizuālais tēls veicinās atpazīstamību, ļaus turpmāk efektīvāk komunicēt ar mērķgrupām, potenciālajiem brīvprātīgajiem, atbalstītājiem, kā arī sniegs pārskatāmu informāciju ikvienam interesentam.

Lai arī vairums projekta ilgtermiņa “augļu” būs redzami un izvērtējami vien nākotnē, tomēr šķiet, ka projekta sākumā izvīrzītais mērķis - celt biedrības “Nepaliec viens” kapacitāti un spēcināt mērķu sasniegšanā - ir sasniegts! Īpaši priecājamies par dažu projekta komandas dalībnieku atziņu, ka "šis ir labākais projekts, kāds ir bijis pēdējo 3 gadu laikā".

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.