Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Projekta rezultātā tapis atbalsta tīkls pašiem sev

22.11.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Radi "Radi Vidi Pats" pats
Projekta rezultātā tapis atbalsta tīkls pašiem sev

“Projekta ietekme uz organizāciju ir šķietami ikdienā nemanāma, jo mūsu birojs joprojām izskatās līdzīgi, tur darbojas tie paši cilvēki, bet ar projekta aktivitātēm esam izveidojuši paši sev tādu kā atbalsta tīklu, mugurkaulu, esam nodrošinājušies ar resursiem, kuri mums palīdz gan ikdienā, gan kritiskos brīžos. 

Ikdienā tā ir lietvedības rokasgrāmata, komunikācijas stratēģija, inventarizācijas pārskats, bet, piemēram, brīžos, kad zūd motivācija un izpratne par to, uz kurieni vispār ejam, var palasīt portfolio un stratēģiju. Kad trūkst padoma – varam piezvanīt iepazītajiem partneriem, mācību vadītājiem. Kad rodas jautājums, kas mēs vispār esam, var noskatīties raidierakstu sēriju “RVP ļaudis”.

 “Esam sapratuši un piedzīvojuši, cik daudz mūsu biedrības cilvēku ir gatavi veltīt laiku tam, lai kopīgi spriestu par to, kādai būt mūsu biedrībai. Tātad - visiem šiem cilvēkiem RŪP. To saprast un piedzīvot atkal un atkal ļāva kapacitātes projekta aktivitātes un tā ir ļoti spēcinoša atziņa,” tā, noslēdzot projektu, secināja projekta vadītāja Anna Paula Gruzdiņa.

Papildus daudzām atziņām, mums ir tapuši vairāki taustāmi vai digitāli materiāli – komunikācijas stratēģija, lietvedības rokasgrāmata, inventarizācijas pārskats, kā arī biedrības portfolio, kurā ar pieredzes stāstiem un fotogrāfijām apkopota milzu bagāža un arī bagātība - Radi Vidi Pats pieredze. Tas ir izcils resurss, kur redzams “Radi Vidi Pats” upes plūdums no pavisam dullu ideju augstienēm, caur apdomīgām un labi pārskatāmām zemienēm un dažādu, patiesībā ļoti sarežģītu, sabiedrības izaicinājumu džungļiem. Tas viss palīdz saprast, no kurienes mēs kā biedrība nākam un, saliekot kopā ar stratēģiju, saprotams, kurp un kāpēc ejam.

Otrkārt, mums ir radīti paliekoši video – intervijas ar ārkārtīgi dažādiem biedrības biedriem un aktīvistiem, kas sniedz gan priekšstatu par to, kāda ir organizācija un kādi ir organizācijas biedri un aktīvisti, gan arī ar laiku kļūs par tādu kā šī laikmeta liecību, uz kuru ar interesi atskatīties pēc daudziem gadiem. 

Treškārt, mēs esam guvuši milzīgu pieredzi no citiem cilvēkiem un organizācijām un cits no cita. To visu sniegušas vairākas apmācības, pieredzes apmaiņa. Un, protams, mūsu stratēģijas mācības, kurās strādājām pie biedrības “iekšpuses” remonta. Vērtīgas arī supervīzijas, kurās “apsmadzeņojām” biedrības darbību atkal pie cita speciālista un no citiem skatu punktiem.

Svarīgas arī praktiskās lietas, ko tagad varam just, piemēram, lietvedības rokasgrāmata un komunikācijas stratēģija, ko varam parādīt jauniem aktīvistiem vai darbiniekiem. Vēl mūs noteikti stiprina tas, ka caur projekta aktivitātēm esam satikuši vairāku jomu speciālistus, kuri mums kļuvuši teju par mentoriem. No praktiskā viedokļa mūs spēcina arī veiktā inventarizācija, jo esam apzinājuši savus resursus un vairākās situācijās varam iztikt bez liekiem tēriņiem. Piemēram, mēs tagad zinām, kādi materiāli mums ir pieejami. No cilvēkresursu inventarizācijas zināsim arī to, kādi cilvēki biedrības darbībā gatavi veltīt savus brīvprātīgā darba resursus.

Par vienu no iedvesmojošākajām projekta aktivitātēm ilgtermiņā kļuva biedrības portfolio - biedrības līdzšinējo aktivitāšu pārskats latviešu un angļu valodā. Tas būs noderīgs praktiski, lai sevi prezentētu (pieejams digitāli un taustāmi). Portfolio spēcina mūsu mugurkaulu, runājot par dažādiem jautājumiem, jo redzams, ka esam ilgstošā laika periodā caur dažādām aktivitātēm un projektiem iedziļinājušies dažādās tēmās, kuras mums ir devušas konkrētu pieredzi.

Informāciju sagatavoja: Ilze More un  Anna Paula Gruzdiņa

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.