Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Projekti ir ierocis pārmaiņu vadīšanai

30.06.2023
Projekts: YOU+ 4.0.
Projekti ir ierocis pārmaiņu vadīšanai

"Biedrības “Attīstības platforma YOU +” trīs gadu pastāvēšanas laikā tikuši izvirzīti vairāki darbības mērķi, kas saistīti ar Liepājas reģiona jauniešu un jaunatnes speciālistu apvienošanu, sociālo pakalpojumu attīstīšanu, neformālo izglītību, brīvprātīgo darbu, vienaudžu izglītības veicināšanu, jauniešu uzņēmējdarbību, kritisko domāšanu, mediju prasmes un ikdienas kompetences attīstību. Laika gaitā attiecīgajiem mērķiem realizēšanai radās nepieciešamība pēc kapacitātes stiprināšanas, kas saistīta ar personāla un resursu attīstības jomām. Pirmā nepieciešamība, kas tika izvirzīta, bija personāla attīstība un apmācība. Biedrība vēlējās stiprināt savas darbinieku vai brīvprātīgo komandas kapacitāti, kurai nepieciešama bija apmācība, kas veicina profesionālo attīstību. Biedrības vīzija par personāla apmācīšanu bija vērsta uz organizatorisku prasmju pilnveidošanu.

Biedrības darbs tika finansēts ar ierobežotiem finanšu resursiem, tāpēc biedrībai attīstoties radās nepieciešamība stiprināt finanšu kapacitāti. Biedrības “Attīstības platformas YOU +” vīzija par stiprināšanu ietvēra efektīvāku finanšu plānošanu, papildu finansējuma meklēšanu, partnerattiecību izveidošanu ar sponsoriem vai ziedotājiem, kā arī resursu pārvaldības un ieguldījumu vadības uzlabošanu.

Projekts būtībā sastāvēja no diviem virzieniem, kas vērsti uz kapacitātes palielināšanu. Pirmais virziens bija digitālās platformas izveide - Attīstības platformas YOU + mājaslapa. Mājaslapas izveide ietvēra divas aktivitātes - dizaina izstrādi un mājaslapas programmēšanu. Biedrība "Attīstības platforma YOU +" ir izstrādājusi stratēģiju digitālajiem pārvaldības un nodrošinājuma rīkiem, kas paredz programmētu mājaslapu, kuru iespējams pielāgot arī turpmāk, integrējot tajā vēlākās stratēģijā ietvertos punktus.

Otrais virziens projektā bija vērsts uz esošā biedrības personāla zināšanu papildināšanu, respektīvi, apmācību. Projekta laikā tika organizētas trīs apmācības biedrības "Attīstības platforma YOU +" biedriem un darbiniekiem. Apmācības tika veidotas trīs tēmās: 1) personu datu apstrāde un personas datu uzglabāšana, 2) ziedojumu piesaiste, 3) efektīvu mērķu uzstādīšana un darba plānošana.

Projekta "YOU+ 4.0." laikā biedrība izveidoja mājaslapu, kas jau šobrīd kalpo kā biedrības sniegto komerciālo pakalpojumu platforma, interneta veikals un vizītkarte, kas ļauj gūt regulārus ienākumus jauniešu iniciatīvu atbalstam un finansēšanai.

Otrais ilgtermiņa mērķis, kas jau ir sasniegts, ir ilgtspējīga un efektīva publicitātes platforma, kas izmantojama informācijas nodošanai sociālajos tīklos. Mājaslapa ir izveidota atbilstoši biedrības "Attīstības platformas YOU +" nepieciešamajām prasībām, tā ir ērti lietojama un praktiska. Tas nozīmē, ka pašlaik biedrībā ar mājaslapu var strādāt ne tikai viens cilvēks, bet vairāki. Tas ir būtisks kapacitātes uzlabojums.

Viena no galvenajām atziņām, kas radās projekta aktivitāšu īstenošanas laikā, bija tā, cik svarīgi ir apzināties visus kapacitātes mazināšanas elementus, lai maksimāli veiksmīgi spētu tos novērst. Nepieciešams ne tikai virspusēji apskatīt problēmu, bet arī stingri to izanalizēt. Būtiski ir atrast visus cēloņus, kas veido neefektīvu darbu un mazina kapacitāti.

Noslēgumā pievienots Harold Kerzner citāts, kas ir ļoti precīzi raksturo projektu un tā ietekmi, tas ir: "Projekti ir ierocis pārmaiņu vadīšanai, vienlaikus veidojot organizācijas izmaiņas un attīstību." 

Informāciju sagatavojas: "Attīstības platforma YOU +" 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.