Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Projekts sniedz metodisko atbalstu jauniešu brīvprātīgā darba aktivitātēm Latvijā

Projekts sniedz metodisko atbalstu jauniešu brīvprātīgā darba aktivitātēm Latvijā

Biedrība “Latvijas Sarkanais Krusts” no 2021.gada maija līdz 2022.gada oktobrim īstenoja projektu “Latvijas Sarkanā Krusta Jaunatnes kapacitātes un ilgtspējas celšana nacionālā līmenī”. Projekta mērķis bija attīstīt brīvprātīgo jauniešu kompetences un līdzdalības līmeni organizācijā un sabiedriskajā dzīvē, kā arī veicināt jauniešu pilsoniskuma apziņu. Projekta ietvaros kopumā 82 dalībnieki aktīvi iesaistījās apmācībās un aktivitātēs, iegūstot jaunas zināšanas par līderību, komandas dinamiku, motivāciju, neformālo izglītību, konfliktu risināšanu u.c.

Projekta ietvaros tika izveidota "LĪDERU ROKASGRĀMATA" - visaptveroša rokasgrāmata jauniešu līderu prasmju patstāvīgai attīstībai. Tāpat arī LSK nodaļu vadītāju darbības uzlabošanai  tika izveidots “Darba plāns LSK Jaunatnes nodaļām 2023”.

Projekta aktivitātes veicināja aktīvu jauniešu līdzdalību no dažādām Latvijas teritorijām, tostarp mazākumtautību pārstāvju piedalīšanos. Šī iekļaujošā pieeja ne tikai nodrošināja vietu, kur jauniešiem sanākt kopā, lai dalītos kopīgā pieredzē un idejās, bet arī ievērojami veicināja starpkultūru attiecību uzlabošanos un stiprināšanos jauniešu vidū.

Projekta tūlītējā ietekme ir ievērojama, veicinot LSKJ nodaļu vadītāju kompetenci, lai patstāvīgi spētu efektīvi vadīt savas nodaļas un organizēt brīvprātīgo darbu. Tāpat arī apmācību dalībniekiem veicinātas līderības un līdzdalības prasmes, kā rezultātā palielinājās jauniešu iesaistīšanās organizācijas aktivitātēs.

Projekta īstenošanas laikā LSK Jaunatnes nodaļas ir kļuvušas patstāvīgas, kompetentu nodaļu vadītāju vadībā, nodrošinot efektīvu un kvalitatīvu darbību visā Latvijā. Turklāt LSK Jaunatne brīvprātīgie ir izrādījuši pastiprinātu pilsonības sajūtu un lielāku līdzdalību sabiedriskajās aktivitātēs. Projektā ir izveidota skaidra un ilgtspējīga stratēģija jauno nodaļu vadītāju apmācībai, nodrošinot LSKJ Jaunatnes ilgtermiņa panākumus un darbības nepārtrauktību.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.