Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Saeimā iesniegti Jaunatnes likuma grozījumi

06.04.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: LJP 3.0
Saeimā iesniegti Jaunatnes likuma grozījumi

2022. gada 4. aprīlī Saeimas prezidijam izskatīšanai iesniegti Latvijas Jaunatnes padomes (LJP) virzītie grozījumi Jaunatnes likumā, kas paredz virkni priekšlikumu ar mērķi aktualizēt regulējumā paredzētās normas atbilstoši jaunatnes politikas attīstības procesiem un prioritātēm, kas  ļaus virzīt jaunatnes politiku un darbu ar jaunatni daudz mērķtiecīgak un jēgpilnāk. 

Jaunatnes likums Latvijā tika pieņemts 2008. gadā, tam ir vairāk nekā desmit gadu, neskatoties uz vairākām iepriekš veiktajām izmaiņām likumā, ir nepieciešami precizējumi attiecībā gan uz valsts un pašvaldību atbildību, gan piešķirto valsts atbalstu jaunatnes organizācijām un organizācijām, kuras strādā ar jauniešiem. Jaunatnes likuma grozījumi ne tikai uzlabos un precīzāk noteiks jaunatnes jomā iesaistīto pušu atbildības un pienākumus, bet arī stiprinās jaunatnes organizāciju kapacitāti, atrunājot gan tām sniegto atbalstu un pārplānojot pieejamā valsts budžeta Jaunatnes politikas valsts programmu finansējuma pārdali, gan nodrošinot to iesaisti lēmumu pieņemšanā. Grozījumi paredz arī noteikt neformālās izglītības atzīšanas procesu, definēt galvenos darbā ar jaunatni iesaistītos profesiju pārstāvjus, mainīt jauniešu vecuma slieksni.

LJP ir lielākā jaunatnes organizāciju un organizāciju, kas strādā ar jauniešiem vecumā līdz 30 gadiem, apvienība Latvijā un šobrīd kopā apvieno 42 dalīborganizācijas, kuru biedru kopskaits veido vairāk nekā 10 000 biedrus. Jau 2019. gada nogalē LJP un tās dalīborganizācijas tikās darba grupās, lai apkopotu Jaunatnes likuma grozījumu priekšlikumus, atkārtotu priekšlikumu pārskatīšanu veicot 2021. gada novembrī.

Likumprojekta “Grozījumi Jaunatnes likumā” iesniegšanu atbalstījuši un parakstījuši 10 Saeimas deputāti - Mārtiņš Šteins, Anda Čakša, Rihards Kols, Reinis Znotiņš, Juris Pūce, Dace Rukšāne-Ščipčinska, Vita Anda Tērauda, Krista Baumane, Gatis Zamurs, Viesturs Liepkalns. LJP izsaka pateicību Saeimas deputātiem par uzklausīšanu un jomai svarīgo grozījumu aktualizēšanu.

 

Avots: www.ljp.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.