Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Spēka dziesmas un danči "Jaunās grīdas ballē" Smiltenes novadā

24.08.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Aktīvi, zinoši un atpazīstami Smiltenes novadā
Spēka dziesmas un danči

Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstītā projekta “Aktīvi, zinoši un atpazīstami Smiltenes novadā” ietvaros mēs, biedrība "Smiltenei un Latvijai", esam pabeiguši grīdas ieklāšanas procesu un esam gatavi to nosvinēt! Tāpēc vasaras noslēgumā, 26. augusta piektdienā plkst.18:00 Smiltenes pagasta “Lejas Varicēnos” aicinām satikties visus mūsu atbalstītājus un cilvēkus, kuri vēlas tuvāk iepazīt biedrības darbu.

Kā pirmā šonedēļ jauno grīdu iemēģina un iesilda Permakultūras dizaina kursa starptautiskā nometnes grupa 12 cilvēku sastāvā, kura nedēļas garumā uz jaunās grīdas aizvadīs neformālās mācības un gūs jaunas zinības par dažādiem permakultūras jautājumiem. Viņiem arī tika tā laime - būt pirmajiem, kas ar savu dalību nometnē finansiāli atbalsta biedrības saimniecisko darbību. Jāuzsver, ka ja nebūtu AIF atbalsta, biedrība nespētu savās līdzšinējās telpās uzņemt tik salīdzinoši lielu cilvēku skaitu un nodrošināt gan pašus kursus, gan cilvēku izmitināšanu. Tāpēc - liels paldies AIF par jauno grīdu, lai mēs spētu uzņemt un rīkot starptautiskas nometnes un pasākumus, kā arī jau tuvākajā nākotnē šīs telpas "Lejasvaricēnos" varētu izīrēt arī citiem interesentiem Smiltenes pagastā!

Tieši tāpēc uzskatām, ka labi padarītie darbi vasaras beigās noteikti ir jānosvin! Tā kā mūsu biedrībai ir tuvas latviskās tradīcijas un vērtības, tad "Jaunās grīdas balli" svinēsim kā Lielās Māras dienu! Šajā dienā daudzināja lopus, dziesmās apdziedot govis, kazas, aitas un citus lopus, kā arī cepa jauno rudzu maizi, kūla sviestu un gatavoja dažādus piena ēdienus. Tādēļ viesus “groziņā” aicinām nest pašu audzēto vai vietējo zemnieku saražoto, īpaši godā ceļot pienu un maizi. 

Viesus gaidām daudz un solām dancošanu karstu, telpā ar jauno grīdu izdziedot latviešu spēka dziesmas, bet dejas un rotaļas turpinot zaļajās pļavās. Tāpēc - meklējiet ērtākās kurpes, labākās bikses un plandošās kleitas! Un pievienojieties mums piektdienas vakarā "Lejas Varicēnos"!

Uz tikšanos!
Avots: Biedrība ”Smiltenei un Latvijai”

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.