Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Uzzinājām, ka mūsos slēpjas milzīgs resurss un gatavība jauniem izaicinājumiem

01.12.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Smārdes senioru biedrības "Sarma" kapacitātes stiprināšana
Uzzinājām, ka mūsos slēpjas milzīgs resurss un gatavība jauniem izaicinājumiem

"Projekta noietais ceļš viennozīmīgi bija vērtīgs un interesants – ne bez pārbaudījumiem un izaicinājumiem. Dažbrīd likās grūts, jo jāievēro projektā noteiktie izpildes termiņi, bet tas savā ziņā ir arī bija disciplinējošs faktors. Pateicoties dalībai šajā projektā, mēs iemācījāmies daudz jaunu lietu. Sapratām savu varēšanu un vēlamo darbības tempu. Uzzinājām, ka mūsos slēpjas milzīgs resurss. Zinām, ka varam un gribam sadarboties ar jauniešiem – interesanti ir ne tikai mums, bet arī mēs viņiem varam sniegt un caur spēli mācīt vērtīgas lietas. Mēs sapratām, ka ar savām rokām radām burvīgas lietas – rotas, garšīgas ēdamlietas, mājsaimniecībā noderīgu atribūtiku – un mūsu radītās lietas patīk arī citiem cilvēkiem. Esam interesants sadarbības partneris vietējai pašvaldībai – mūs uzrunā, aicina iesaistīties vietējās aktivitātēs – un mēs ar prieku un lepnumu to darām," tā pēc projekta noslēgšanās uzskata biedrības Smārdes senioru biedrības "Sarma" cilvēki.

Biedrības kapacitātes stiprināšanas galvenie uzdevumi bija- izstrādāt biedrības attīstības plānu, uzlabot zināšanas un nodrošināt sabiedrības informētību par biedrības darbu, tādējādi veicinot senioru dzīves kvalitātes uzlabošanu.

Projektu var dalīt 2 posmos -  apmācību un aktīvās darbošanās posms. Apmācību posms bija vērsts uz pašu izaugsmi un stipro pušu spēcināšanu. Biedrības cilvēki atsvaidzināja digitālās prasmes, izzināja savas fiziskās un psiholoģiskās spējas. Otrais projekta posms tika velstīts biedrības attīstības plāna izveidei tuvāko 5 gadu laikam. Tas kas tika ierakstīts plānā, tika izmēģināts arī dzīvē, lai saprastu, vai derēs.

Viens no uzdevumiem bija ieviests regulāras nodarbības: "Galvenokārt aktivitātes organizējām paši un arī aktivitāšu vadītāji bija seniori no mūsu vidus. Katrs varēja izpaust un parādīt citiem savu talantu – pavārmākslā, līnijdejās, gleznošanā un citur," tā par aktivitāšu izmēģināšanas ideju stāsta seniori.

Ne mazāk svarīgs projekta uzdevums bija sabiedrības informēšana par biedrības darbību: "Projekta ietvaros izveidojām savu profilu Facebook un izveidojām  mājas lapu www.biedribasarma.lv, šajos kanālos regulāri veicam sabiedrības informēšanu par savām ikdienas aktivitātēm. Šī ir viena no lieliskām iespējām piesaistīt biedrībai jaunus, aktīvus biedrus. Mūsu mērķis ir būt sociāli aktīviem, uz sadarbību vērstiem gan savā vietējā kopienā, gan arī plašākā mērogā," tā stāsta biedrības seniori.

Bet kā iedvesmojošāko pasākumu seniori min kopīgo braucienu un viesošanos pie biedrības "Kuldīgas senioru skola". Pieredzes apmaiņa lika saprast, ka darbības apvāršņi un iespējas ir plašas, un biedrības cilvēki ir gatavi jauniem izaicinājumiem.

Informāciju sagatavoja: Dace Ziediņa

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.