Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

"Zaļais barometrs" nāk klajā ar politisko partiju programmu izvērtējumu

01.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Zaļais Barometrs

“Zaļais barometrs” vērtēja deviņas politiskās partijas, kurām saskaņā ar vasaras mēnešu sabiedriskās domas aptaujām ir visreālākās iespējas iekļūt Saeimā, proti, Jauno Vienotību, Nacionālo apvienību, Saskaņu, Attīstībai/Par!, Progresīvos, Latvijas Zemnieku savienību, Latviju Pirmajā vietā, Apvienoto sarakstu un Konservatīvos. 

Partijas tika vērtētas pēc “Zaļā barometra” 2022. gada jūnijā publicētā aicinājuma politiskajām partijām ievērot Eiropas Savienības Zaļo kursu. Dabas aizsardzības un vides organizāciju eksperti vērtēja, cik lielā mērā partiju programmās ir pozitīvas atsauces uz klimatneitralitāti, atjaunīgajiem enerģijas resursiem, aprites ekonomiku, dabas resursu ilgtspējīgu pārvaldību un bioloģisko daudzveidību, kā arī cik lielā mērā partijas un to pārstāvju rīcība parlamentā un valdībā ir veicinājusi vai kavējusi Latvijas virzību uz Zaļo kursu. 

Balstoties uz minētajiem kritērijiem, “Zaļais Barometrs” vērtēja katru partiju skalā no nulles līdz desmit, sniedzot arī kodolīgu partijas vides politiku raksturojošu kopsavilkumu un konspektīvu vērtējumu par galvenajām Zaļā kursa jomām.

Visaugstāk novērtēti ir Progresīvie (6 punkti), kuriem seko Jaunā vienotība un Attīstībai/Par! (katrai pa 4 punktiem). Kopumā partijas salīdzinoši visaugstāk novērtētas centienos sasniegt klimatneitralitāti un veicināt videi un dabai draudzīgu enerģētikas politiku –  tas skaidrojams ar to, ka atjaunīgo enerģijas resursu iedzīvināšana iet roku rokā ar enerģētiskās neatkarības mērķu sasniegšanu. Vissliktāk partijām veicies bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā – gandrīz neviena partija nav devusi būtisku ieguldījumu bioloģiskās daudzveidības uzlabošanā un nesola to darīt arī nākotnē. Partijām kopumā trūkst arī vēlmes iedzīvināt aprites ekonomikas principus un īstenot ilgtspējīgu dabas pārvaldību. 

“Zaļais Barometrs” aicina vēlētājus piedalīties vēlēšanās un ņemt vērā partiju vērtējumu klimata, vides un dabas politikā un, saskaņojot to ar citām savām vērtībām, izvēlēties kādu no partijām, kuras ieguvušas visaugstāko vērtējumu. 

Detalizēts partiju izvērtējums atrodams šeit

Avots. www.zalais-barometrs.lv

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.