Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Vienojās par AIF darbības neietekmēšanu

06.05.2020
Vienojās par AIF darbības neietekmēšanu

Arī Latvijā, tāpat kā citās EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu darbības valstīs, Aktīvo iedzīvotāju fondu (AIF) administrē NVO apvienība. Latvijā to veido sešas pieredzes bagātas pilsoniskās sabiedrības organizācijas, apvienojot gandrīz 300 biedrus – citas biedrības, nodibinājumus, arī privātpersonas. Apzinoties lēmumu pieņemšanas caurskatāmības un neatkarības nozīmi AIF darbā un interešu konflikta risku attiecībā uz saviem biedriem, visas sešas NVO apvienības organizācijas ir vienojušās ar saviem biedriem un padomēm par to neiejaukšanos AIF darbā un lēmumu pieņemšanā, respektējot AIF darba un lēmumu neatkarību.

Vienošanās ietver arī biedru apņemšanos novērst potenciālas interešu konflikta situācijas, kā arī jebkuras citas situācijas, kas varētu kaitēt AIF reputācijai un darbības neatkarībai. Vienošanās veikta gan biedrību kopsapulcēs pieņemot apliecinājumus, gan parakstot individuālos apliecinājumus ar padomju pārstāvjiem vai pat biedriem individuāli.

Papildus tam aprīlī Latvijas Pilsoniskā alianse organizēja NVO apvienības biedriem un darbiniekiem informatīvo semināru par interešu konfliktu situāciju atpazīšanu un novēršanu biedrību un nodibinājumu darbībā.

NVO apvienība apņēmusies Aktīvo iedzīvotāju fonda darbā interešu konflikta situācijas vērtēt atbilstoši tam, kā tas notiek privātajā sektorā. Proti, nosakot, ka interešu konflikts ir situācija, kurā ir tieša vai netieša personīga interese ietekmēt vai šķietami ietekmēt noteiktas darbības, veicot darba pienākumus, un ka interešu konfliktu var izraisīt arī personīga interese, kad indivīds izmanto sev uzticēto varu vai izmanto citus resursus, gūstot personisku labumu - ekonomisku, emocionālu, politisku, finansiālu.

Ja jums ir informācija par organizācijām vai Aktīvo iedzīvotāju fonda darbā iesaistītajām personām, kuru rīcību varētu klasificēt kā interešu konfliktu vai mēģinājumu ietekmēt AIF darbu, lūdzam par to informēt Aktīvo iedzīvotāju fonda vadītāju Inesi Siliņu, rakstot uz epastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai NVO apvienības vadošā partnera - Latvijas Pilsoniskās alianses - direktori, vienlaikus AIF padomes priekšsēdētāju Kristīni Zonbergu, rakstot uz epastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Drīzumā www.activecitizensfund.lv tiks izveidota arī anonīma sūdzību iesniegšanas iespēja, par ko sabiedrību informēsim atsevišķi.

NVO apvienību 2018. gada pavasarī izveidoja sešas pieredzes bagātas Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizācijas: Latvijas Pilsoniskā alianseLatvijas Lauku forumsDienvidlatgales NVO atbalsta centrsKurzemes NVO centrsValmieras novada fonds un Zemgales NVO atbalsta centrs.

Ņemot vērā NVO apvienības redzējumu par pilsoniskās sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un līdzšinējo pieredzi, 2018. gada rudenī EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu birojs par AIF administratoriem Latvijā izvēlējās tieši šo NVO apvienību. Līgums par Aktīvo iedzīvotāju fonda ieviešanu Latvijā parakstīts 2019. gada 27. decembrī. NVO apvienība darbosies līdz 2024. gada 31. decembrim, kad noslēgsies programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.