Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Cilvēktiesības

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Latvijas Cilvēktiesību centrs"
  • Projekts: Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību - informēšana, izglītošana, atbalsts un sadarbība
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 103 030.81
  • Projekta statuss: Aktīvs
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Jekaterina Tumule, e-pasts: jekaterina@humanrights.org.lv, tel. 67039290

Projekta mērķis ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības spējas atpazīt neiecietības un diskriminācijas izpausmes, lai efektīvi reaģētu uz tām un sniegtu cietušajiem atbilstošu palīdzību.

Projekta aktivitāšu kopas pamatprincipi ir informēšana, izglītošana, atbalsts, un sadarbība. Projekta ietvaros tiks rīkota informatīvā kampaņa, kuras rezultātā gan plašāka sabiedrība, gan atsevišķas sabiedrības grupas, kuras ir visvairāk pakļautas neiecietības izpausmēm, gūs labāku izpratni par neiecietības izpausmju iemesliem un sekām, kā arī par to, kā iespējams aizstāvēt savas un citu līdzcilvēku tiesības, reaģējot un ziņojot par diskrimināciju un naida runu/noziegumiem.

Projektā notiks izglītojošie pasākumi pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, kuru rezultātā tiks stiprināta to kapacitāte neiecietības izpausmju mazināšanā un reaģēšanā uz diskriminācijas un naida runas/noziegumu izpausmēm, veidojot savas iniciatīvas.

Latvijas Cilvēktiesību centrs sniegs bezmaksas juridisko palīdzību cietušajiem no diskriminācijas un naida runas/noziegumiem, un attīstīs informatīvo resursu diskriminācijas un naida noziegumu jautājumos. Tiks stiprināta sadarbība starp pilsonisko sabiedrību un tiesībsargājošām iestādēm, nodrošinot dažādu sabiedrības grupu labāku pieeju juridiskai palīdzībai un atbalstam. Lai gūtu plašāku priekšstatu par naida runas izplatību Latvijā un izvērtētu nepieciešamos turpmākus pasākumus tās mazināšanai, tiks veikts pētījums par naida runu internetā Latvijā.

Projekta rezultātā paaugstināsies sabiedrības un dažādu mazaizsargātu grupu informētība par neiecietības sekām un savu tiesību aizsardzību, palielināsies atbalsta saņemšanas iespējas cietušajiem no diskriminācijas un naida noziegumiem, kā arī tiks stiprināta NVO rīcībspēja neiecietības apkarošanā.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.