Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Mācību programma NVO pārstāvjiem par diskrimināciju un naida runu

Mācību programma NVO pārstāvjiem par diskrimināciju un naida runu

Neiecietības izpausmēm ikdienā tiek pakļautas dažādas sabiedrības grupas, un ikviens no mums var kļūt par diskriminācijas vai naida runas mērķi tikai tāpēc, ka ir kaut kādā ziņā “citāds.” Neiecietība šķeļ sabiedrību un mazina kopējo labklājības līmeni. Nevalstiskās organizācijas, apvienojot dažādu grupu pārstāvjus, dažādu tautību un vecuma cilvēkus un aizstāvot to tiesības un intereses, ir viens no stūrakmeņiem iecietīgākas sabiedrības veidošanā - tām ir liela sabiedrības un dažādu mazāk aizsargātu grupu uzticība, ciešs kontakts ar iedzīvotajiem, iespējas uzrunāt sabiedrību un panākt pozitīvas izmaiņas.

Lai stiprinātu dažādu NVO spējas veicināt iecietīgākas sabiedrības veidošanu, tās aicinātas iesaistīties kapacitātes stiprināšanas programmā “Ceļā uz iecietīgāku sabiedrību", kuru vadīs  Latvijas Cilvēktiesību centra un Līdzdalības platformas eksperti ar ilggadīgu pieredzi dažādu iniciatīvu īstenošanā iecietības veicināšanai. Programmas mērķis ir stiprināt nevalstisko organizāciju kapacitāti neiecietības izpausmju mazināšanā un reaģēšanā, īpaši uz diskriminācijas un naida runas/noziegumu izpausmēm.

Mācību programmā tiek aicināti  piedalīties:

  • Ikvienas nevalstiskās organizācijas pārstāvji, kas vēlas stiprināt savu kapacitāti darbam ar neiecietības jautājumiem un īstenot iniciatīvas/projektus  iecietības veicināšanas  jomā;
  • jo īpaši, organizācijas, kas ikdienā strādā ar jauniešiem un/vai mazāk aizsargāto grupu pārstāvjiem – jauniebraucējiem (migrantiem/bēgļiem), mazākumtautībām, personām ar invaliditāti, seksuālām minoritātēm u.c.

Mācību programma sastāv no vairākiem posmiem:

2022.gada februāris - aprīlis: mācību semināru cikls (tiešsaistē):

Semināru cikls aptvers teorētiskās un praktiskās sesijas par dažādām neiecietības izpausmēm, t.sk. diskrimināciju, naida runu un naida noziegumiem, NVO aktīvo lomu iecietības veicināšanā un izglītību cilvēktiesību jomā. Dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar labo prakšu piemēriem un praktiskajām metodēm, ko viņi varēs izmantot savā darbā naida runas mazināšanai un iecietības veicināšanai. Semināru cikla rezultātā dalībnieki izstrādās savas iniciatīvas, vērstas uz konkrētas mērķa grupas vai plašākās sabiedrības izglītošanu saistībā ar neiecietības mazināšanu, kuras īstenos nākamajā programmas posmā.

2022.gada aprīlis - jūnijs - iniciatīvu īstenošana (paredzēts mentoru un finansiālais atbalsts);

Dalībnieki 3 mēnešu laikā, savstarpēji sadarbojoties, sagatavo un novada izglītojošos pasākumus kādai sabiedrības grupai ar mērķi paaugstināt izpratni par naida runas/ diskriminācijas un neiecietības jautājumiem un veicināt iecietību. Iniciatīvu ieviešanas laikā dalībniekiem tiks sniegts mentoru un iepriekš saskaņotais finansiālais atbalsts, kas palīdzēs nodrošināt aktivitāšu kvalitāti un sasniegt plānotos rezultātus. 

2022.gada 29.-30.jūnijs (klātienē) - papildus izglītojošais, izvērtēšanas un pieredzes dalīšanas seminārs:

Divu dienu apmācību seminārs, kurā dalībniekiem būs iespēja dalīties ar savu pieredzi un praksēm, izvērtēt ieviesto iniciatīvu rezultātus un ietekmi, kā arī iegūt nepieciešamās  papildus zināšanas un prasmes turpmākas darbības nodrošināšanai naida runas/diskriminācijas/neiecietības novēršanas jomā, kā arī sabiedrības saliedētības un iecietības veicināšanai. 

Dalība programmā ir bezmaksas, un tiks nodrošināta izmitināšana, ēdināšana un materiāli klātienes semināru laikā, kā arī sabiedriskā transporta izmaksas. 

Mācībām var pieteikties līdz 2022.gada 14.februārim, aizpildot pieteikuma formu: https://forms.gle/AusZNVHGbsfSFAJD8

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.