Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Rīcības projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Vecdaugavieši"
  • Projekts: Eiropas pilsoņu iniciatīvas „Beznosacījumu pamatienākumu ieviešana visā ES” aktualizēšana Latvijā
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 9 999.96 eiro
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Aija Lasmane, e-pasts: aija.lasmane@gmail.com, tel: 28355843

Kopš 25.09.2020. ir uzsākta parakstu vākšana Eiropas pilsoņu iniciatīvai „Beznosacījumu pamatienākumu ieviešana visā ES”, kas notiks līdz 25.03.2022. Latvijā par šo iniciatīvu trūkst informācijas, galvenokārt mediju neieinteresētības vai negatīvās attieksmes, kā arī pamata informācijas par beznosacījuma pamatienākumu trūkuma dēļ. Biedrība „Vecdaugavieši” kopš 2021. gada janvāra ir iesaistījusies šīs iniciatīvas koordinēšanā Latvijā, jo līdz šim par šo iniciatīvu ir maz informācijas. Iesaiste šīs iniciatīvas grupas darbībā parakstu vākšanas laikā ir būtiska, šīs iniciatīvas pozitīvs rezultāts atstās milzīgu ietekmi uz sociālo tiesību jomu gan Latvijā, Eiropas Savienībā, gan visā pasaulē.

Projekta mērķis ir Eiropas pilsoņu iniciatīvas „Beznosacījumu pamatienākumu ieviešana visā ES” aktualizēšana, informācijas sagatavošana un izplatīšana Latvijā. Projekta ietvaros plānota informatīvo materiālu un rakstu sagatavošana, informatīvo kampaņu rīkošana par Eiropas pilsoņu iniciatīvu, informācijas izplatīšana Latvijas medijiem, tās ievietošana sociālajos tīklos, piemēram, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, dalība Eiropas Savienības Padomes rīkotajā konferencē Par Eiropas nākotni „Sadarbība ar pilsoņiem demokrātijai – noturīgākas Eiropas veidošana” un informācijas sniegšana par Sociālo tiesību pīlāra 20 principiem.

Šī projekta rezultātā tiks stiprināta demokrātijas kultūra un pilsoniskuma apziņa Latvijā, ļaujot valsts iedzīvotājiem izjust sevi kā daļu no ES.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.