Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Rīcības projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

Projekts “Iekļaujoša ģimenes likumdošana” satur plašu aktivitāšu kopumu. Projekts sastāv no tiesību aktu analīzes un priekšlikumiem likumdošanas izstrādei, kas saistīta ar nereģistrētu pāru tiesiskās un sociālās aizsardzības problemātiku Latvijā. Tiesību analīzes procesā tiks veidoti papildus argumenti dzīvesbiedru jēdziena ieviešanas nepieciešamībai, kā arī nepieciešamībai pilnībā izpildīt Satversmes tiesas spriedumu Nr. 2019-33-01.

Projektā iekļauta sociālā eksperimenta veikšana, kas apkopos faktos balstītus pierādījumus, kas atspēkos atsevišķu politiķu argumentāciju, ka visu nereģistrēto pāru problēmas iespējams atrisināt līgumu un pilnvaru ceļā, pierādot, ka tas ir ārkārtīgi dārgs process un tas neatrisina daudzas būtiskas problēmas un nesniedz pilnu aizsardzību.

Projekta ietvaros tiks veidota arī īsfilma, kas iekļaus interviju ar pāri, kuri izdzīvos šo sociālā eksperimenta procesu un skaidros ikdienas dzīves problemātiku. Kampaņas “Sargāsim visas ģimenes” ietvaros tiks izstrādāti sociālo mediju materiāli, vides reklāma un nodrošināta veiksmīga ziņojuma nodošanu sekotājiem un sabiedrībai kopumā, kā arī nodrošināta mediju iesaistīšanās projekta ziņojuma izplatīšanā.

Projekts ir tieša un steidzama reakcija uz dzīvesbiedru jēdziena definēšanas virzību Saeimā un Tieslietu ministrijā un aktīvo diskusiju par Satversmes tiesas sprieduma Nr. 2019-33-01 izpildi, kā arī par Nacionālās Apvienības iesniegtajiem un virzītajiem grozījumiem Satversmes 110. pantā, kas tiešā veidā ierobežos un diskriminēs viendzimuma pārus/ģimenes un vienlaikus veicinās nelabvēlīgus apstākļus LGBT cilvēkiem un veicinās polarizāciju sabiedrībā.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.