Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Rīcības projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Latvijas Permakultūras biedrība"
  • Projekts: Lauku iedzīvotāju tiesību dzīvot kvalitatīvā vidē aizstāvība Latvijas KLP apstiprināšanas posmā
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 9466.39 eiro
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Ilze Mežniece, e-pasts: ilzeite@gmail.com, tel. 26358845

Lauku iedzīvotāju tiesības dzīvot kvalitatīvā un tīrā vidē ir apdraudētas pieaugošās lauksaimniecības intensifikācijas dēļ. Plānošanas dokumenti, kuru izstrāde 2021. gada nogalē nonākusi līdz to apstiprināšanai institūcijās, ignorē lauku iedzīvotāju un vides NVO izteiktos ierosinājumus, pilnībā atbalstot regulējumus, kas ievēro vien lielzemnieku ekonomiskās intereses. Projekta mērķis ir aizstāvēt lauku iedzīvotāju tiesības uz kvalitatīvu un drošu dzīves vidi divu nozīmīgu stratēģisku dokumentu  pieņemšanas procesos.

Biedrība projekta ietvaros intensificēs sabiedrisko un zinātnisko diskusiju par Latvijas Kopējās lauksaimniecības politikas Stratēģiskā plānā iekļaujamām normām un uz 11 000 iedzīvotāju iniciatīvas par pesticīdu ierobežošanu pamata izstrādātajiem ierosinājumiem, lai aktivizētu diskusiju par lauku apdzīvotības mazināšanās un iedzīvotāju dzīves vides kvalitātes pasliktināšanās pārtraukšanu. Projekta laikā no 2022.gada janvāra līdz augustam tiks izstrādāti esošo redakciju vērtējumi iesniegšanai Eiropas Komisijā un Latvijas pārvaldes struktūrās, analizēta lauku iedzīvotāju dzīves vides piesārņotība ar pesticīdiem, organizēti sabiedrības informēšanas pasākumi par videi draudzīgu saimniekošanu.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.