Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Rīcības projekti: Apstiprināti 3 rīcības projekti

22.12.2020
Rīcības projekti: Apstiprināti 3 rīcības projekti

Ziemas saulgriežos, 21.decembrī, Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) padome Rīcības projektu konkursa ietvaros pieņēmusi lēmumu piešķirt finansējumu 3 sabiedriski aktuālu un steidzamu iniciatīvu ieviešanai Dienvidkurzemē, Engurē un Rīgā.

Finansējums piešķirts

  • biedrības “IZGAISMO IDEJU” projektam “Jauniešiem būt” par kopējo summu 8440,17 eiro (īstenošana Dienvidkurzemē). Projekta mērķis: nodrošināt pilnvērtīgu un ilgtspējīgu NVO līdzdalību un iesaisti jaunatnes politikas plānošanā un īstenošanā topošajā Dienvidkurzemes novadā.
  • biedrības “Piekrastes konvents” projektam “Iedzīvotāju rosināta Engures piekrastes plānojuma izstrāde” par kopējo summu 8929,98 eiro (īstenošana Engures novadā, Kurzemē). Projekta mērķis: Izveidot piekrastes teritorijas izmantošanas plānojumu un nākotnes attīsības vīziju balstoties uz iedzīvotāju redzējumu.
  • Anniņmuižas apkaimes un radošās iniciatīvas biedrības "Riga Annenhof” projektam “Demokrātijas vildiens” par kopējo summu 9900,00 eiro (īstenošana Zolitūdes un Imantas apkaimēs, Rīgā). Projekta mērķis: pārstāvēt iedzīvotāju intereses, ierosinot Rīgas pašvaldības lēmumu pārskatīšanu (samērīgumu, atbilstību ekspertu vērtējumiem) un pieņemtā lēmuma izmaiņas, respektējot valstiskā Rail Baltica projekta intereses.

Kopā šajā Rīcības projektu vērtēšanas posmā tika izskatīti 8 projektu pieteikumi. Pieci no iesniegtajiem projektiem kvalitatīvajā vērtēšanas posmā nesaņēma minimāli nepieciešamo punktu skaitu un tādēļ netika tālāk virzīti kā potenciāli apstiprināmie projekti AIF atlases komisijas un AIF padomes sēdēs.

Rīcības projektu konkursā pieteikumus var iesniegt jebkurā laikā AIF projektu sistēmā un to kvalitatīvā vērtēšana tiek sākta ne retāk kā vienu reizi četros mēnešos. Nākamo iesniegto projektu kvaliatīvo vērtēšanas plānots sākt ne vēlāk kā 01.04.2021. Atlikusī pieejamā summa Rīcības konkursā ir 182 729,85 eiro. Vienam projektam var tikt piešķirti ne vairāk kā 10 000 eiro.

Projekti, kas tiek īstenoti Rīcības projektu konkursā ir viens no veidiem, kā AIF plāno veicināt programmā “Demokrātijas kultūra” izvirzītos rezultātu sasniegšan . Rīcības projektu konkursā finansējums tiek piešķirts, lai atbalstītu pilsoniskās sabiedrības rīcības iespējas tādu nesen sabiedriskajā un politiskajā dienas kārtībā nonākušu problēmsituāciju risināšanai, kuru iestāšanos nevarēja paredzēt un kuru risināšanai ir nepieciešama tulītēja reakcija.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.