Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Aktīvo iedzīvotāju fonda projektus varēs īstenot bez līdzfinansējuma!

08.05.2020
Aktīvo iedzīvotāju fonda projektus varēs īstenot bez līdzfinansējuma!

Lai atbalstītu Latvijas pilsonisko sabiedrību COVID-19 vīrusa radītās krīzes laikā, EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu birojs atceļ prasību par līdzfinansējuma nepieciešamību Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) projektu īstenošanai. Līdz ar to AIF finansējums varēs veidot līdz pat 100% no atbalstīto projektu kopējā budžeta.

Atgādinām, ka iepriekš obligāts nosacījums visiem projektu īstenotājiem bija prasība nodrošināt vismaz 10% lielu līdzfinansējumu saviem projektiem, no kura pusi varēja ieguldīt brīvprātīgā darba veidā.  Šobrīd šī prasība atcelta. Līdz ar to projektiem līdzfinansējums nebūs obligāts, taču būs atļauts. To pilsoniskās sabiedrības organizācijas varēs ieguldīt gan naudā, gan brīvprātīgā darba veidā.

Atvieglojumi COVID-19 radīto krīzes seku atvieglošanai būs attiecināmi uz vismaz pirmo projektu konkursiem. Par atvieglojumu pagarināšanu vai atcelšanu AIF informēs laika gaitā.

Kopumā šogad AIF Latvijas pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai sadalīs nedaudz vairāk kā 4 miljonus eiro vērtu finansējumu. Maijā tiks izsludināti projektu konkursi par nedaudz vairāk kā 3 miljoniem eiro pilsoniskajām iniciatīvām un līdzdalības aktivitātēm, savukārt vasaras pirmajā pusē - vēl viens miljons eiro pilsoniskās sabiedrības organizāciju kapacitātes stiprināšanas pasākumiem.

Tuvākos projektu konkursus plānots izsludināt programmās “Demokrātijas kultūra” un “Cilvēktiesības”. Tie būs:

  1. Konkurss stratēģiskajiem projektiem jeb ilgtermiņa projektiem ar stratēģisku ietekmi līdz pat 4 gadu darbības termiņam. Atbalsta apjoms - līdz 105 000 eiro katram projektam.
  2. Konkurss rīcības projektiem jeb mazākām un īstermiņa rīcībām aktuālu un steidzamu iniciatīvu īstenošanai interešu pārstāvības un pilsonisko aktivitāšu nodrošināšanai - ar īstenošanas laiku līdz 1 gadam. Atbalsta apjoms - līdz 10 000 eiro katram projektam.

Aicinām infografikā iepazīties  ar visām četrām AIF programmām un tajās pieejamo finansējumu un sasniedzamajiem rezultātiem līdz 2024. gadam.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.