Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

30. aprīlī notiks Dzimumu līdztiesības balvas pasniegšanas ceremonija

30.04.2021 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā
30. aprīlī notiks Dzimumu līdztiesības balvas pasniegšanas ceremonija

30. aprīlī, plkst. 14 Latvijas Pašvaldību savienībā (LPS) attālināti un Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla Facebook kontā notiks Dzimumu līdztiesības balvas pasniegšanas ceremonija, kurā par ieguldījumu sieviešu un vīriešu, meiteņu un zēnu dzīves kvalitātes uzlabošanā jeb dzimumu līdztiesības nodrošināšanā tiks godināti pašvaldību politiķi no visiem Latvijas reģioniem.

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla (Sieviešu sadarbības tīkls) un Latvijas Pašvaldību savienības aicinājumam nominēt pašvaldību politiķes un politiķus Dzimumu līdztiesības balvai atsaucās dažādu jomu nevalstiskās organizācijas, izvirzot vietējos politiķus, kas ieguldījuši darbu un pašvaldības līdzekļus, lai mazinātu Covid-19 ietekmi, sniedzot palīdzību sievietēm un ģimenēm ar bērniem, nodrošinājuši atbalstu īpaši neaizsargātām grupām (cilvēkiem ar invaliditāti, jaunajām māmiņām, pirmspensijas un pensijas vecuma sievietēm, romiem u. c.), gādājuši par veselību, vardarbības mazināšanu pret sievietēm un bērniem, ģimenei draudzīgas infrastruktūras attīstību, sieviešu līdzdalību un pārstāvniecību sabiedrības dzīvē, darba un privātās dzīves līdzsvaru.

Inete Ielīte, Sieviešu sadarbības tīkla valdes priekšsēdētāja: “Dzimumu līdztiesības balvas mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par dzimumu līdztiesības jautājumiem un novērtēt politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības nodrošināšanā, īpašu uzmanību pievēršot Eiropas Savienības un ANO konvencijās nostiprinātajām dzimumu līdztiesības vērtībām. Balvu tradicionāli pasniedz pirms pašvaldību vēlēšanām, novērtējot Latvijas pašvaldību politiķu ieguldījumu dzimumu līdztiesības jautājumu risināšanā laikā no 2018. līdz 2021. gadam. Balva pašvaldību politiķiem tiek piešķirta jau trešo reizi. 2021. gada Dzimumu līdztiesības balvu projektā “Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā” līdzfinansē EEZ un Norvēģijas grantu programma “Aktīvo iedzīvotāju fonds”, atzīstot, cik svarīga ir līdztiesība un sieviešu aktīva dzīves pozīcija. Sadarbībā ar Labklājības ministriju no šī gada Dzimumu līdztiesības balva ar ministres R. Petravičas atbalstu kļuvusi par kopīgu nevalstisko organizāciju un valsts pasākumu, kas iekļauts Plāna sieviešu un vīriešu vienlīdzīgu tiesību un iespēju veicināšanai 2021.-2023.gadam."

Žūrijā pašvaldību politiķu ieguldījumu vērtēja Sieviešu sadarbības tīkla valdes locekles, Latvijas Pašvaldību savienības ģenerālsekretāre Mudīte Priede un neatkarīgi eksperti – Tiesībsargs Juris Jansons un žurnāla “Mājas Viesis” galvenā redaktore Dace Terzena.

Dzimumu līdztiesību balvas svinīgās ceremonijas dalībniekus iepriecinās Labas gribas vēstnieks trombonists Vairis Nartišs un romu folkloras ansamblis “Ame Roma”. Klausītājiem un skatītājiem būs iespēja dzirdēt stāstu par balvas vēsturi, tās ieguvējiem, žūriju, un arī šā gada balvas stāstu mākslinieces Marutas Raudes piemiņai un jauno balvas identitāti, ko veidojis mākslinieks Ģirts Semēvics.

Balvas kopā ar žūriju attālināti pasniegs labklājības ministre Ramona Petraviča, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis un iepriekšējās Dzimumu līdztiesības balvas laureāts Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs Leons Līdums.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.