Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls"
  • Projekts: Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 123 068.75
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: "The Women's Counseling" (Islande)
  • Kontaktpersona: Dace Paegle, e-pasts: dace@bernuforums.lv, tel. 29128649

Projekta mērķis ir veicināt sieviešu izpratni par savu interešu aizstāvību un aktivizēt sieviešu interešu aizstāvības pilsoniskās sabiedrības organizācijas, kura sasniegšanai izveidotas inovatīvas pieejas, balstoties uz LSOST radītajiem zīmoliem - Dzimumu līdztiesības balvu, Eiropas Veiksmīgo sieviešu akadēmiju, balvu “Sievietei – līderei”.

Īstenojot 2 sabiedrības informēšanas kampaņas, projekta rezultātā tiks nodrošināta sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības organizāciju atpazīstamība, un veicināta to darbības ilgtspēja.

Projekta ietvaros 18 iniciatīvās tiks mobilizētas dalīborganizācijas jaunu sieviešu, mazākumtautību sieviešu, sieviešu ar invaliditāti mērķgrupās aktīvam dialogam ar valsts un pašvaldību institūcijām. Tiks rīkots ikgadējais Latvijas sieviešu NVO forums un jauno feministu skola. PSO izvērtēs politiķu ieguldījumu sieviešu tiesību situācijas uzlabošanā, pasniedzot Dzimumu līdztiesības balvu. Tiks izstrādāti tiešsaistes mācību kursi par dzimumu līdztiesību un par mentoringu.

Vismaz 20 aktīvas NVO projekta ietvaros iesaistīsies konsultāciju procesā pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības līmenī. Tiks nodrošināta dalība ES līmeņa platformās, būtiskajās sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības politikas darba grupās. Tāpat tiks sagatavoti ieteikumi, veikta politikas un tiesību aktu projektu analīze, vai tiek ievēroti nediskriminācijas un vienādu iespēju principi starp sievietēm un vīriešiem. Projektā tiks izpētīta sieviešu NVO situācija un sniegti priekšlikumi sieviešu vajadzību, jo īpaši mazaizsargāto sieviešu mērķauditorijā, apzināšanai un risināšanai.

Projekta rezultātā pieaugs to sieviešu skaits, kuras iesaistās lēmumu pieņemšanas un pilsoniskajās aktivitātēs, kā arī tic savai spējai ietekmēt lēmumus.

Sadarbība ar donorvalstīm: projekts tiek īstenots sadarbībā ar Islandes sieviešu atbalsta organizāciju “Sieviešu konsultācijas” ("The Women’s Counseling").

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.