Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Latvijas Sieviešu NVO sadarbības tīkls aicina valsts mērogā koordinēt krūts veselības pasākumus

21.01.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Sieviešu iesaiste savu interešu aizstāvībā
Latvijas Sieviešu NVO sadarbības tīkls aicina valsts mērogā koordinēt krūts veselības pasākumus

“Sadarbība starp nozaru speciālistiem, institūcijām un nevalstiskajām organizācijām nodrošinātu efektīvu informācijas sniegšanu pacientēm par apmaksātu pakalpojumu un tā pieejamību arī šī brīža COVID-19 pandēmijas apstākļos. Šāda rīcība veicinātu arī valsts apmaksātas krūts rekonstrukcijas programmas līdzekļu izmantojumu atbilstoši plānam un ar maksimālu fokusu uz sieviešu vajadzībām,” uzsver Inete Ielīte, Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkla vadītāja.

I.Ielīte norāda, ka darba gaitā – strādājot pie kampaņas par valsts apmaksātas krūts rekonstrukcijas programmas ieviešanas – tika aktualizētas vairākas problēmas, kuru novēršanai nepieciešama laba koordinācija  -  nepietiekams skrīnings, rindu veidošana, informācija pacientēm par ārstēšanu, diētu, izmeklējumiem, rehabilitāciju, mentālās veselības jautājumiem, arī atbalsta grupu nepieejamība.

LSOST ieskatā Krūts veselības koordinācijas konsultatīvās padomes uzdevumi 2022.-2023.gadā būtu:

  • Koordinēt programmas ieviešanu, nekavējoties identificējot un novēršot visus šķēršļus – iestādēm, ārstniecības personālam, pacientiem;
  • Identificēt un piesaistīt resursus Latvijā - cilvēkresursus, administratīvos, informatīvos, finanšu, lai maksimizētu krūts rekonstrukcijas programmas ieviešanu;
  • Apkopot informāciju un sniegt priekšlikumus Veselības ministrijai turpmākam darbam.

Padomes izveide būtu pilotprojekts dažādu veselības nozares starpdisciplināro un starpinstitūciju problēmu risināšanai. Šāda padome ļautu iesaistīt visas ieinteresētās puses, izmantot dažādu institūciju pieredzi, labo gribu, iestrādes, kā arī ļautu būtiski uzlabot krūts veselību Latvijā. “Mēs uzskatām, ka šāda Padome būtu jāvada ministrijai sadarbībā ar ārstniecības personām un sieviešu organizācijām. Sieviešu sadarbības tīkls ir gatavs sadarbībai Padomes izveidē,” akcentē I. Ielīte.

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls sadarbībā ar pacientu organizācijām, ārstiem un medicīnas darbinieku organizācijām, kopā ar Veselības ministriju un Nacionālo veselības dienestu jau pērn vienojās par valsts atbalstu krūts rekonstrukcijas mērķprogrammai sākot ar šo gadu. 2022., 2023. un 2024. gada valsts budžetā plānots papildus atvēlēt 662 580 eiro ik gadu, turpinot finansējumu pēc šā perioda beigām kā daļu no valsts veselības budžeta.

 Par LSOST

Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls ir dibināts 2003. gada ar mērķi nodrošināt koordinētu līdzdalību sieviešu tiesību un interešu aizstāvībai, kā arī kopīgas politikas izstrādei nacionālajā un Eiropas Savienības institūciju līmenī. Organizācija ir Eiropas Sieviešu lobija dalīborganizācija un veic Latvijas nacionālās koordinācijas funkciju. Kā biedrība LSOST reģistrēta 2008. gadā. Tajā darbojas 42 organizācijas, kas apvieno 110 organizācijas un vairāk nekā 7000 biedru – fiziskas personas. 2015.gadā LSOST ieguva sabiedriskā labuma organizācijas statusu.

Avots: Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīkls

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.