Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Ar AIF atbalstu īstenota vērienīga velosipēdu ziedošanas kampaņa Ukrainas iedzīvotājiem

29.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Atbalsts brīvprātīgo darbam, palīdzot Ukrainas bēgļiem
Ar AIF atbalstu īstenota vērienīga velosipēdu ziedošanas kampaņa Ukrainas iedzīvotājiem

Lai Ukrainas bēgļiem atvieglotu pārvietošanos pa Rīgu, apvienība "Pilsēta cilvēkiem" šovasar īstenojusi plašu velosipēdu ziedošanas kampaņu. Iesaistot vairāk kā 80 brīvprātīgos, kampaņas laikā Ukrainas iedzīvotājiem tika izsniegti vairāk kā 600 velosipēdi.

Sākotnēji entuziastiskā iniciatīva guva ļoti plašu atbalstu gan velosipēdu ziedotāju, gan saņēmēju vidū, tomēr, pieaugot ziedotāju un saņēmēju skaitam, iniciatīvas organizētājs apvienība “Pilsēta cilvēkiem” saskarās ar grūtībām, jo organizācija tik plašu brīvprātīgā darba akciju īstenoja pirmo reizi un tai trūka resursu efektīvai brīvprātīgo koordinēšanai un atbalstam.

Saņemot atbalstu Aktīvo iedzīvotāju fonda rīcības projektu konkursā, organizācijai bija iespēja piesaistīt atsevišķu darbinieku brīvprātīgo koordinēšanai, kas bija izšķiroši svarīgi aktīvai un kvalitatīvai brīvprātīgo palīgu iesaistei. Tāpat, pateicoties projekta finansējumam, bija iespējams  uzrunāt atbalstītājus, publicēt aicinājumus biedrības sociālo mediju kontos, kā arī koordinēt ziedoto velosipēdu pieņemšanu, glabāšanu un nogādāšanu uz remontēšanas meistardarbnīcām un izsniegšanas vietām. Ne mazāk svarīga bija iespēja atbalstīt saziņu ar Ukrainas cilvēkiem par velosipēdu saņemšanu - ar katru, kas bija pieteicies velosipēda saņemšanai, tika individuāli meklēts pieejamākais saņemšanas laiks un vieta.

Organizācijas pārstāvji ir gandarīti, ka projekts ne tikai ļāvis sniegt atbalstu Ukrainas cilvēkiem, bet arī stiprinājis organizāciju kopumā, jo palīdzējis piesaistīt jaunus atbalstītājus, stiprinājis organizācijas publisko tēlu, iedvesmojis jaunām idejām Ukrainas civiliedzīvotāju atbalstam, kā arī īsā laikā palīdzējis gūt pieredzi plaša mēroga ziedošanas kampaņas organizēšanā. Turklāt tika iegūti jauni sadarbības partneri: Čiekurkalna biedrība, FreeRiga Viskaļu ielā, Brīvbode Turgeņeva ielā un Velostacija Puškina ielā, Ērenpreiss velodarbnīca, Imantas tirgus, Nextbike. Ar dažiem jau iepriekš bija sadarbojušies, bet šajā projektā tika strādāts ļoti cieši kopā. Nozīmīgi, ka projekts  piesaistījis  arī plašu mediju uzmanību - par akcijas noslēgumu un AIF atbalstu projektam ziņoja vairāk nekā 15 dažādu mediju.

Apkopojot AIF rīcības projekta ieguvumus, organizācijas pārstāvji atzīst, ka “labais vairo labo”, jo projekta ideja – aicināt ziedot un remontēt velosipēdus un tos bez maksas izdalīt Ukrainas bēgļiem – tika turpināta arī citviet Latvijā, piemēram, Valkā, Liepājā, Ventspilī, kur šo darbu organizēja gan pilsoniskās sabiedrības organizācijas, gan arī pašvaldības.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.