Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

BaltHIV biedrība stiprina savu iekšējo kapacitāti

23.09.2021 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Biedrības finansiālās ilgtspējas veicināšana
BaltHIV biedrība stiprina savu iekšējo kapacitāti

Šajā gadā ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas atbalstu caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds” tiek realizēts projekts “Biedrības finansiālās ilgtspējas veicināšana”, kura ietvaros realizētas dažādas aktivitātes.

“Biedrības mājas lapa nebija atjaunota kopš biedrības darbības uzsākšanas laikiem un šobrīd šī projekta laikā piedzīvojusi ļoti patīkamas pārmaiņas – tā ir pilnībā restrukturizēta, atjaunota un uzlabota, kā arī ieguvusi jaunu dizianu. Tagad ne tikai mums pašiem, bet ari lapas apmeklētājiem būs iespēja vieglāk un ātrāk atrast nepieciešamo informāciju” saka Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace.

Projekta ietvaros ir izstrādāti arī četri ekursi, kur apskatīti pamata jautājumi par HIVAIDS: “Kas ir HIV/AIDS?”,  “HIV vīrusa transmisija”,  “HIV diagnostikas iespējas. HIV testu veidi laboratorijās” un  “Kāda ir efektīva profilakse?”, kuras kopumā sastāda 30 minūtes garu eapmācības kursu. Šie kursi par simbolisku samaksu – 20 eur jau ir pieejami ikvienam intresentam, lai uzlabotu, atjaunotu vai papildinātu savas zināšanas HIV/AIDS jomā un kliedētu sabiedrībā esošos mītus par šo saslimšanu.

“Mums svarīgs un vērtīgs ir ikviens, kurš papildina savas zināšanas HIV jomā,” saka Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja Inga Upmace. “jo Latvija ir HIV “karaļvalsts” Eiropā – 2020. gadā Latvijā tika atklāti 295 jauni HIV gadījumi, kas ir augstākais jauno gadījumu skaits pret iedzīvotāju skaitu. 2018. gada beigās Latvijā kopumā dzīvoja vairāk nekā 5,7 tūkstoši HIV pozitīvu cilvēku, bet starptautiskā projekta HERMETIC pētījums liecina, ka patiesais inficēto skaits Latvijā ir par 1800 cilvēkiem lielāks.”

Projekta noslēgumā 29.septembrī 13:00 – 14:30 plānots zoom informatīvs seminārs, kur par visu paveikto un vēl vairāk pastāstīsim sīkāk. Ikviens interesents laipni aicināts pievienoties!


Avots:
Inga Upmace,
Baltijas HIV asociācijas valdes priekšsēdētāja
29162653
Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.