Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrība “Izglītības attīstības centrs” apkopojusi kapacitātes stiprināšanas projekta rezultātus

Biedrība “Izglītības attīstības centrs” apkopojusi kapacitātes stiprināšanas projekta rezultātus

No 2021. gada  aprīļa līdz 2022. gada janvārim biedrībai “Izglītības attīstības centrs” bija iespēja izvērtēt līdzšinējo darbību, pilnveidot  un popularizēt izglītības programmas pilsoniskās sabiedrības stiprināšanai, kā arī paaugstināt biedru un sadarbības partneru kapacitāti. Šīs aktivitātes tika organizētas projekta “Izglītības attīstības centra (IAC) līdzdalība Latvijas pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā”, ko finansēja Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”.

Uzsākot biedrības darbības novērtējumu un kapacitātes stiprināšanu, tika noskaidrots nozares ekspertu viedoklis par IAC izglītības pasākumu un programmu saturisko un organizatorisko piedāvājumu.  Piesaistīto valsts iestāžu, pašvaldību un NVO izglītības pasākumu eksperti kā aktuālo un paplašināmo tematiku izcēla kritiskās domāšanas veicināšanu,  medijpratības pilnveidošanu dažādās sabiedrības grupās, kā arī vērtībizglītību un  starpkultūru izglītību. Līdztekus tika veikta esošo programmu atbilstības analīze  IAC stratēģisko mērķu prioritātēm un potenciālo klientu grupu vajadzībām.

Būtisku devumu biedrības kapacitātes celšanā deva IAC biedru, darbinieku sadarbības partneru mācības, kas ietvēra  digitālās pratības un saziņas, digitālās vides komunikācijas, problēmu risināšanas, perspektīvu maiņas, ideju ģenerēšanas un radošās domāšanas tēmas. Tās tika aktualizēta semināros: “Kodolīgs un motivējošs vēstījums”, “Dizaina domāšanas izmantošana profesionālās pilnveides programmu veidošanā un darbā ar klientiem” un “Darbs ar datiem un to vizualizācija”.

Projekta rezultātā, balstoties uz IAC potenciālo klientu izglītības vajadzībām un IAC stratēģiskajiem mērķiem, tika pilnveidotas un  aktualizētas  sešas tālākizglītības programmas: Pilsoniskā izglītība, Medijpratība, Starpkultūru izglītība, Globālā izglītība, Kritiskā domāšana, Valsts valoda un integrācija. Pilnveidotās un aktualizētās programmas un pakalpojumi pieejami biedrības mājas lapā: www.iac.edu.lv/programmas

Projekta finansējums bija atbalsta punkts IAC aktīvai darbībai finansējuma piesaistē, t.i. saimnieciskās darbības ieņēmumu daļas palielināšanu kopējā ieņēmumu struktūrā. Tāpēc tika sagatavots konkurētspējīgs pieaugušo tālākizglītības programmu piedāvājums, ar ko gūt ieņēmumus no pārdošanas. Jau 2021.gadā biedrības saimnieciskās darbības ieņēmumi kopējā ieņēmumu struktūrā sasniedza 9% no kopējiem ieņēmumiem.

Izglītības attīstības centrs (IAC) ir nevalstiska organizācija ar vairāk kā 15 gadu pieredzi izglītības programmu un projektu īstenošanā Latvijā un ārvalstīs dažādām mērķauditorijām. Tās mērķis ir  sekmēt izglītotas, saliedētas, pilsoniski aktīvas sabiedrības attīstību mūsdienu straujo pārmaiņu apstākļos, piedāvājot uz vajadzībām balstītus izglītošanās risinājumus un līdzdalības iespējas.

Informāciju sagatavoja Iveta Vērse, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.