Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Biedrība "Mediācijas telpa" aicina uz tiešsaistes diskusiju "Vai demokrātija = patriotisms = militārais dienests?"

03.05.2023 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Kopā stipri!
Biedrība
Biedrība "Mediācijas telpa" Demokrātijas nedēļas ietvaros 9.maijā plkst.15.00 jauniešus un visus interesentus aicina uz tiešsaistes diskusiju par demokrātiju un pilsonisko aktivitāti, patriotismu un pilsonisko apziņu. 
Diskusijas tēmas:
- Vai “obligātais” dienests ir obligāts?
- Ko nozīmē “dienēt”- kas/kādas darbības stāv aiz šī vārda?
- Man ir bail no OMD, ko darīt?
- Ko nozīmē patriotisms? Kādas iemaņas, prasmes un sadarbības spējas slēpjas zem šī vārda?
 
Diskusijā piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs, zemessargs un brīvprātīgais treneris izglītības programmā MOT Mārtiņš Staķis un LMT viceprezidents, zemessargs Ingmārs Pūķis.
 
Demokrātija ir politiska vara, kas nāk no tautas, kur pati tauta pārvalda sevi un pārvalde balstās tautas interesēs.” /A. Linkolns./
- Mums ir dažādas tiesības uz dzīvību, brīvību, personas, apziņas un domu brīvību, vārda brīvību, pulcēšanās un biedrošanās brīvību, kā arī daudzas citas tiesības tikai tāpēc, ka viņš ir cilvēks un šīs tiesības neviens nevar atņemt
- Mums ir iesāpēja tiešā veidā ietekmēt notikumus valstī
- Mums ir iespēja netiešā veidā ietekmēt notikumus valstī – ievēlēt kādu, kas darbojas mūsu vārdā
 
Mums ir iespēja, trenēt savas komunikācijas un saskarsmes prasmes un uzlabot iniciatīvu uzņemšanās spējas, esot pilsoniski aktīviem. Mums ir iespēja līdzdarboties valsts procesos, ja mēs to vēlamies!
 
Pieredzes stāstot dalīsies divi aktīvi un pieredzējuši cilvēki, kas ne tikai ar vārdiem, bet arī ar darbiem var paradīt, ka ikvienam pilsoniski aktīvam iedzīvotajam ir iespēja rīkoties un iesaistīties savas komūnas un arī savas valsts attīstībā!
 
 
 
 
 
Avots: www.mediacija.aikp.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.