Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Cēsu Brīnummāja aicina piedalīties labdarības andelē “No manas rotaļu kastes Tavējai”

27.04.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Biedrības "Brīnummāja" kapacitātes veicināšanas projekts "Atspēriens"
Cēsu Brīnummāja aicina piedalīties labdarības andelē “No manas rotaļu kastes Tavējai”

Sabiedriskā labuma organizācija Brīnummāja organizē labdarības andeli, ar mērķi palīdzēt bērniem līdz 3 gadu vecumam pēc iespējas agrāk konstatēt attīstības traucējumus, nodrošinot bezmaksas Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku. Labdarības andele noritēs divos posmos – mantu nodošanā un andelē.

Brīnummāja lūdz ikvienu ģimeni ieskatīties savā rotaļu kastē un nodot tās mantas, kuras ir gatavas ceļot “No manas rotaļu kastes Tavējai”. Ziedojuma akcijā aicinām nest:

  • bērnu rotaļlietas,
  • spēles,
  • mākslas un sporta piederumus,
  • bērnu grāmatas,
  • bērnu mēbelītes.

Lūgums šoreiz nenest – teksta izstrādājumus, apģērbu, apavus, mīkstās rotaļlietas, lietotu bērnu kosmētiku, salauztas rotaļlietas vai nepilnīgas komplektācijas spēles. Mantas var ziedot, tās nesot uz Cēsu Brīnummāju (Bērzaines iela 16/18) katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu līdz 30. aprīlim (ja nepieciešams vienoties par citu mantu nodošanas dienu, lūgums sazināties ar Brīnummājas pārstāvjiem).

Savukārt 6., 7. un 10. maijā aicinām uz labdarības andeli, kas norisināsies pie Brīnummājas un kurā ikvienam būs iespēja par ziedojumiem tikt pie sev noderīgām  mantām.

Brīnummājas vadītāja Liena Graudule norāda: “Rotaļlietas, kuras vairs nav aktuālas, ir iespēja nodot tālāk – “no manas rotaļu kastes Tavējai”. Vienlaicīgi, piedaloties labdarības andelē un izvēloties sev noderīgas rotaļlietas, visiem kopā ir iespēja atbalstīt bērnus ar attīstības traucējumiem, tādējādi parādot saviem bērniem, cik svarīgi ir būt vērīgiem un iejūtīgiem pret citām ģimenēm mums līdzās un to, ka rotaļāties var arī videi draudzīgā veidā.”

Minhenes funkcionālā attīstības diagnostika ļauj sniegt precīzu vērtējumu par bērna attīstību agrīnā vecumā. Šī diagnostikas metode analizē dažādus bērna attīstības aspektus kā sociālā attīstība, runātā valoda, valodas sapratne, rokas veiklība u.c. Diagnostikas ietvaros speciālists sniedz vecākam rekomendācijas par nepieciešamo tālāko izpēti, piemērotāko rehabilitāciju un ikdienā nepieciešamo atbalstu.

“Vecāki, kuri sava bērna attīstībā pamana aizkavēšanos, jūtas satraukti un apjukuši. Visbiežāk viņi saskaras ar jautājumiem, vai ir pamats uztraukties, vai bērniņam var kā palīdzēt, ar ko sākt un pie kā vērsties”, savos novērojumos dalās Brīnummājas vadītāja, vienlaicīgi norādot, ka “ir ļoti nozīmīgi, lai bērniem pēc iespējas agrāk pamanītu attīstības traucējumus, jo agrīns atbalsts un palīdzība var būtiski ietekmēt bērna tālāko attīstību.”

Ziedojuma kampaņas organizēšana notiek "Brīnummājas" kapacitātes veicināšanas projekta "Atspēriens" ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.