Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

"Delna" aicina izteikt viedokli par interešu aizstāvību Latvijā

Sabiedrība par atklātību "Delna" aicina aizpildīt anketu un izteikt viedokli par interešu aizstāvību Latvijā. Pēc vairāk nekā 10 gadus ilgiem mēģinājumiem Latvija ir ceļā uz interešu pārstāvības (lobēšanas) atklātības regulējuma pieņemšanu. 13. Saeima aktīvi strādā pie jaunā regulējuma izstrādes; “Delna" ir viens no regulējuma atbalstītājiem, un vēlas piedāvāt Latvijas situācijai piemērotāko likuma tvērumu.  

"Delna" aicina interešu aizstāvjus izteikt viedokli par interešu aizstāvības jomu Latvijā, līdz 2021. gada 26. martam aizpildot aptaujas anketu, kas pieejama šeit. Ikviena viedoklis ir svarīgs, tādēļ interešu pārstāvji tiek aicināti aizpildīt aptaujas anketu, kā arī dalīties ar šo ziņu – nodot informāciju tiem, kuriem tā ir aktuāla.

"Delna" ir izstrādājusi šo aptauju, lai izzinātu plašu interešu grupu pārstāvju viedokli par iespējamu interešu pārstāvības regulēšanu Latvijā un tās pamatprincipiem. Aptaujā ir 32 jautājumi ar atbilžu variantiem un atvērtajām atbildēm. Ar aptaujas palīdzību tiks noskaidrota: 

  • Pašreizējo interešu pārstāvības prakse nacionālā un pašvaldību līmenī;  
  • Viedokļi un attieksme pret gaidāmo interešu pārstāvības atklātības likumu. 

Aptaujas rezultāti tiks izmantoti, lai veidotu pārskatus par minētajiem izpētes virzieniem un sniegtu ieteikumus 13. Saeimas likumprojekta sabiedriskās apspriešanas laikā šī gada vasarā. Ir plānots jauno likumprojektu pieņemt šī likumdevēja pilnvaru laikā. Aptaujas rezultāti tiks publicēti "Delnas" mājaslapā  www.delna.lv un www.interesuaizstaviba.lv 2021. gada aprīlī. 

Aptauja ir anonīma, tomēr aptaujas noslēgumā respondentiem, kuri vēlēsies piedalīties padziļinātās intervijās par tēmu un / vai turpināt sazināties ar "Delnu", tiek piedāvāta iespēja norādīt savu kontaktinformāciju. Šī informācija netiks publicēta vai kā citādi izpausta trešajām pusēm. Lai gūtu plašāku ieskatu par interešu aizstāvības jomu Latvijā un, kā tas tiek darīts citās Eiropas valstīs, ieteicams apmeklēt "Delnas" tīmekļa vietni www.interesuaizstaviba.lv, kur var iepazīties arī ar vairāku Latvijas interešu pārstāvju viedokļiem par regulējuma nepieciešamību, 13. Saeimas līdz šim paveikto un turpmākajiem darba plāniem.  

Interešu pārstāvība ir neatņemama demokrātijas sastāvdaļa. Šai jomai ir jābūt nostiprinātai arī Latvijā ar piemērotu regulējumu, kas nodrošinātu atklātu un godīgu sabiedrības pārstāvniecību lēmumu pieņemšanā. "Delna" aicina veidot izpratni par interešu pārstāvības jomu Latvijā kopā, un tiekties uz lielāku atklātību interešu pārstāvībā un komunikācijā ar lēmumu pieņēmējiem. 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.