Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Sabiedrība par atklātību - Delna"
  • Projekts: Atklātības sargi: ceļš uz atbildīgiem lēmumiem valstī un pašvaldībās
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 104 992.88 eiro
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: nav
  • Kontaktpersona: Inese Tauriņa, e-pasts: ti@delna.lv, tel.: 29149125

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības informētību par to, kā korupcija un atklātības trūkums kavē demokrātijas attīstību, un iesaistīt sabiedrību atklātības un atbildības prasīšanā no lēmumu pieņēmējiem.

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) projekta ietvaros īstenos aktivitātes, kas vērstas uz lobēšanas atklātības veicināšanu Latvijā un dažādu sabiedrības grupu informēšanu par korupcijas apmēru, formām un mazināšanas iespējām, kā arī veicinās nacionālā un reģionālā līmeņa pilsoniskās sabiedrības organizāciju spēju kvalitatīvi iesaistīties lēmumu pieņemšanas procesos un prasīt atbildību no lēmumu pieņēmējiem.

Delna koordinēs darbu pie pretkorupcijas likumprojektu un politikas dokumentu darba nacionālā līmenī (piem., KNAB Sabiedriski konsultatīvā padome, Saeimas komisijas), iesaistot nacionālā un reģionālā līmeņa organizācijas, kā arī strādās pie mērķtiecīgas nedzirdīgo un krievvalodīgo Latvijas iedzīvotāju informēšanas un iesaistīšanas, radot speciālus materiālus. Īstenojot “Jauniešu Delnas” ideju, Delna ilgākā laika periodā izglītos un uzturēs komunikāciju ar aktīviem jauniešiem, sniedzot atbalstu, motivējot un iesaistot viņus praktiskās aktivitātēs un zināšanu tālākā nodošanā Latvijas skolām, vadot “Pretkorupcijas stundas”.

Projekta rezultātā tiks pilnveidots pretkorupcijas un atklātības regulējums Latvijā, stiprināta pretkorupcijas kopiena Latvijā un vairota dažādu sabiedrības grupu neiecietība pret korupciju, un spējas pret to stratēģiski iestāties.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.