Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Delna aicina jauniešus pieteikties apmācībām Jauniešu Delnā

Delna aicina jauniešus pieteikties apmācībām Jauniešu Delnā

Apmācību mērķis ir izglītot jauniešus par demokrātijas un godprātības principiem, veicināt viņu pilsonisko aktīvismu un spēju atpazīt korupciju un atbilstoši rīkoties, saskaroties ar to dažādās dzīves situācijās. Līdzās teorētiskajām apmācībām plānotas arī vairākas praktiskās nodarbības, kurās jaunieši trenēsies būt pilsoniski aktīvi un uzzinās, kā ikviens var sekot līdzi tam, kas notiek viņa kopienā, un audzēt savu un savu draugu pilsonisko aktīvismu.

Apmācības notiks no 2022. gada februāra līdz martam piektdienu pēcpusdienās konferenču platformā Zoom.

  • 18. februāris: Ievadnodarbība. Kas ir demokrātija un kas ir korupcija? Kāda būs Latvija pēc 20 gadiem?
  • 25. februāris: Kā novērst korupciju un negodprātīgu rīcību? Ar ko sākt? Vai pietiek ar to, ka esam pilsoniski aktīvi un uzņemamies lielāku atbildību par to, kas notiek mums apkārt?
  • 4. marts: Kas ir “ētikas dilemmas” un kā tajās rīkoties? Vai trauksmi var celt arī jaunietis? ”Špikeris” jauniešiem – kā pieņemt lēmumus dažādās dzīves situācijās.
  • 11. marts: Kāda ir iedzīvotājiem atvērta pašvaldība? Vai mana pašvaldība tāda ir? Vērtēsim pašvaldību atvērtību, atsaucoties uz mūsdienu sabiedrības vajadzībām.
  • 18. marts: Tuvojas 14. Saeimas vēlēšanas. Daudziem jauniešiem šīs būs pirmās vēlēšanas, kurās viņi piedalīsies. Ko darīt, lai jaunietis neapjuktu plašajā politisko partiju programmu un deputātu kandidātu klāstā pirms vēlēšanām? Kur meklēt informāciju un rast atbildes?

Pēc apmācību cikla motivētākie skolu jaunieši tiks aicināti kļūt par labas pārvaldības un pretkorupcijas vēstniekiem, un viņiem tiks piedāvāta iespēja kopā ar Delnas komandu doties uz kādu no Latvijas skolām (arī savu skolu) un pastāstīt vienaudžiem par apmācību laikā iegūtajām zināšanām un prasmēm un dažādiem ieguvumiem, ko sniedz pilsoniskais aktīvisms.

Šīs apmācību cikls ir noderīgs skolēniem, kuri mācas sociālās zinātnes un politiku, kā arī ikvienam, kuram interesē savā pašvaldībā un valstī notiekošais un kurš vēlas būt pilsoniski aktīvs. Dalība apmācībās ir bezmaksas. Pieteikšanās apmācībām notiek līdz 31. decembrim, aizpildot reģistrācijas formu.

Avots: Sabiedrība par atklātību Delna

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.