Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Delna izdevusi rokasgrāmatu interešu pārstāvjiem

Delna izdevusi rokasgrāmatu interešu pārstāvjiem

Biedrība “Sabiedrība par atklātību – Delna” (Delna) sagatavojusi rokasgrāmatu “Kā pārstāvēt savas intereses nacionālajā un pašvaldību līmenī”. Rokasgrāmata iepazīstina ar galvenajiem jautājumiem, kas varētu interesēt ikvienu interešu pārstāvi.

Rokasgrāmatā iespējams uzzināt, kā interešu pārstāvis var izsekot līdzi tam, kā notiek interešu pārstāvības process, un kādas intereses tiek pārstāvētas, kā arī, kā laicīgi iesaistīties interešu pārstāvības procesā un paust savu nostāju par sev būtiskiem jautājumiem.

Delna šajā rokasgrāmatā skaidro lobēšanas jeb interešu pārstāvības procesa regulējumu (jauno Interešu pārstāvības atklātības likumu). Taču ne visi iedzīvotāji ir interešu pārstāvji, turklāt nereti iedzīvotājiem tuvākas ir pašvaldības. Tādēļ šajā rokasgrāmatā sniegts arī ieskats un ieteikumi formālo sabiedrības līdzdalības rīku izmantošanā pašvaldību līmenī: dalība konsultatīvajās padomēs un komisijās, kolektīvais iesniegums, iedzīvotāju padomes, līdzdalības budžets un publiskā apspriešana.

Delna apzinās, ka gan interešu pārstāvība, gan sabiedrības līdzdalība pašvaldībās sekmē publiskās varas (piemēram, Saeimas, pašvaldības domes) pieņemto lēmumu atbilstību sabiedrības vajadzībām, publiskā sektora atklātību, godaprātu un atbildīgumu pieņemtajos lēmumos.

Rokasgrāmata pieejama šeit.

Avots: www.delna.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.