Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

“Sabiedrība par atklātību – Delna” paziņos Korupcijas uztveres indeksa Latvijas rezultātus

“Sabiedrība par atklātību – Delna” paziņos Korupcijas uztveres indeksa Latvijas rezultātus

Delna prezentēs Latvijas 2022. gada rezultātu – korupcijas uztveri publiskajā sektorā un mūsu vietu salīdzinājumā ar pārējām reģiona valstīm, Eiropas Savienību un pasauli. Korupcijas uztveres indeksa paziņošanas pasākums notiks 2023. gada 31. janvārī plkst. 9.00 video-konferenču platformā Zoom, ar iespēju sekot līdzi pasākuma tiešraidei Delnas Facebook kontā.

Delna prezentēs Latvijas 2022. gada sniegumu cīņā pret korupciju. Papildu tam vērsīs uzmanību atsevišķi uz sniegumu politiskā godaprāta (political integrity), biznesa godaprāta (business integrity) un publisko līdzekļu izšķērdēšanas jomās. Kā arī izteiks virkni rekomendācijas lēmumu pieņēmējiem un valdībai – kādi pretkorupcijas pasākumi ir jāievieš katrā no jomām.

Pasākuma izskaņā prognozēs, vai izdosies sasniegt Nacionālajā attīstības plānā (2021–2027) noteiktos mērķus un pēc pāris gadiem atrasties mazāk korumpēto valstu vidū. Pasākumu noslēgs ar jautājumu un atbilžu sesiju.

Korupcijas uztveres indeksu ik gadu publicē starptautiskā pretkorupcijas organizācija Transparency International, un tas ir pasaulē visplašāk lietotais publiskā sektora korupcijas līmeņa indikators. Delna ir starptautiskās pretkorupcijas organizācijas Transparency International nodaļa Latvijā. Transparency International nodaļas izziņo Korupcijas uztveres indeksa rezultātus savās valstīs 31. janvārī sākot ar plkst. 7.01 (pēc Latvijas laika), pirms tam rezultāti nav publiski pieejami.

Delna aicina ikvienu interesentu sekot līdzi Delnas pasākuma tiešraidei Facebook vai reģistrēties un piedalīties video-konfereču platformā Zoom. Reģistrācijas saite - https://ej.uz/korupcijas-uztveres-indekss.  

 

Avots: www.delna.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.