Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Izsludināta pieteikšanās hakatonam "Ceļa zīmes līdzdalībai".

25.04.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Dodiet ceļu! Jaunieši!
Izsludināta pieteikšanās hakatonam

Kas ir hakatons?
Hakatons no vārdu salikuma (Hachathon = Hacking + Marathon) ir diennakts “prāta kustināšanas” maratons, kurā mentoru vadībā komandai ir iespēja radīt jaunas idejas kā atbildi uz konkrētu izaicinājumu.

Kas notiks hakatonā “Ceļa zīmes līdzdalībai”?

* 24 stundu laikā dalībnieki sacentīsies savā starpā, lai rastu risinājumu jauniešu līdzdalības stiprināšanā Latvijā. Lai palīdzētu dalībniekiem sasniegt labus rezultātus, visa pasākuma laikā tiks nodrošināts pieredzējušu mentoru atbalsts projekta idejas attīstīšanai. Mentori un citu komandu biedri, kas prezentējot idejas uzdos jautājumus un sniegs savu redzējumu, palīdzēs jums savas idejas attīstīt daudz ambiciozākas un sasniegt labākus rezultātus.
* Hakatona komandas, dotās tēmas ietvaros izdomās projektu, kuru vēlas realizēt, un līdz hakatona noslēgumam izveidos projekta iesniegumu, ko prezentēs žūrijai.
* 25 labākās komandas saņems iespēju iekļūt projektu izstrādes fāzē, bet 3 komandas, kuras būs visveiksmīgāk realizējušas savus projektus, dosies pieredzes braucienā uz Norvēģiju.

Dalībnieki
* 3-4 jaunieši (vismaz 12 gadus veci), kuri vēlas realizēt projektu;
* 1 pieaugušais – mentors, kurš nepieciešamības gadījumā atbalsta un sniedz padomus projekta rakstīšanā.

Norises vieta: https://udensdzirnas.lv

 Hakatona izaicinājums
Jauniešu līdzdalība. Līdzdalība ir process, kurā jauniešiem ir iespēja piedalīties sev būtisku jautājumu izlemšanā un apkārt notiekošā veidošanā ar mērķi uzlabot savu un līdzcilvēku dzīves kvalitāti. Hakatonā uzzināsiet, kādi ir iespējamie jauniešu līdzdalības veidi. Jauniegūtās zināšanas izmantosiet kādas sev aktuālas problēmas risināšanā. Projekti būs balstīti uz jūsu pašu vajadzībām un veidos jūsu ikdienu labāku. Vēlamies aicināt jauniešus visos reģionos apzināties savas spējas un būt aktīviem un saprast, ka aktīvi jaunieši nav tikai kāds konkrēts “burbulis”, bet ikvienam ir iespējams ietekmēt lēmumus.
Piedalīties AR vai BEZ idejas: Lai piedalītos hakatonā, jums nav nepieciešams iepriekš sagatavot projekta tēmu, taču, ja jums jau ir ideja, kādu projektu vēlaties attīstīt, droši varat startēt ar esošu ideju, kuru noslīpēsiet hakatona laikā. Droši piedalieties, ja jums nav zināšanu par to, kā notiek hakatons. Mūsu draudzīgā komanda jums visu paskaidros un atbalstīs.

 Kāpēc piedalīties?

1. Zināšanas un pieredze – jauniegūtas zināšanas projekta rakstīšanā, prezentēšanā un sava viedokļa aizstāvēšanā;

2. Tīklošanās – hakatonā atradīsiet daudz jaunus un līdzīgi domājošos domubiedrus;

3. Sava nākotnes ceļa bruģēšana – ar savu ideju un projektu izpratīsiet savas iespējas uzlabot nākotni un ietekmēt lēmējinstitūciju darbu;

4. Iedvesma – hakatona laikā radīsies daudz jaunu ideju, kā arī iespējas paskatīties uz savām idejām no cita skatupunkta;

5. Jautrs piedzīvojums – pozitīvi un enerģiski cilvēki, bezmaksas ēdiens un pasākums visas nakts garumā;

6. Iespēja laimēt balvas.

Dalība hakatonā

Pasākums bez maksas.

* dalībniekiem plānots bezmaksas autobuss no Rīgas uz hakatona norises vietu un atpakaļ.

* sabiedriskā transporta izmaksas tiks segtas 100 % apjomā;

* degvielas izdevumu atmaksas kompensācija plānota atbilstoši dalībnieku - pasažieru skaitam (saskaņot ar organizatoriem).

 Informācija: Pasākuma laikā Latvijas Mazpulki nodrošinās gan telpas, kur strādāt un radīt idejas, gan vietu, kur atpūsties un izgulēties, gan ēdināšanu. Tomēr, lai darba process un atpūtas laiks būtu pēc iespējas kvalitatīvāks, dalībnieki tiek aicināti ņemt līdzi:

  • savus datorus un mobilos telefonus ar visiem tiem nepieciešamajiem lādētājiem;
  • matračus un guļammaisus jauniešiem – atpūtas brīžiem (komandu vadītājam –  mentoram nodrošināta gultasvieta viesu namā).

 Dalībnieku pieteikšanās līdz 2.maijam: https://ej.uz/hakatons_maijs

Detalizētāka informācija: Rita Lineja, tālr. 29661266, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Avots: www.mazpulki.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.