Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija "SUSTENTO" monitorē sabiedrības attieksmi

Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācija

Sociālajos tīklos un citviet interneta komentāros bieži parādās nicinoša un cieņu aizskaroša attieksme pret cilvēkiem ar invaliditāti. Šādi komentāri ietekmē sabiedrības viedokli par invaliditāti un pazemina cilvēku ar invaliditāti pašvērtējumu. Medijos joprojām ir stereotipi par invaliditāti, tiek lietoti tādi jēdzieni kā “traks”, “kurlmēms”, “psihs”, “neattīstīts”, “piekalts pie gultas/ratiņkrēsla”, “nespējīgs”, “mūžīgais bērns”. Līdz šim Latvijā nav veikts šādu komentāru monitorings un terminoloģijas analīze.

Daļa no "SUSTENTO" projekta “Zini, proti, dari – cilvēku ar invaliditāti tiesību aizsardzība” ir sabiedrības attieksmes monitorings par cilvēkiem ar invaliditāti. Lai iegūtos datus varētu ērtāk pārskatīt un salīdzināt, "SUSTENTO" ir izstrādājis monitoringa kritērijus, kas balstīti ANO konvencijā “Par personu ar invaliditāti tiesībām”.

Monitorings aptver visdažādākās cilvēku ar invaliditāti dzīves jomas – izglītību, nodarbinātību, veselības aprūpi, tiesības uz neatkarīgu dzīvi, brīvā laika pavadīšanu u.c. Balstoties uz kritērijiem, tiek apkopoti ieraksti dažādos sociālajos tīklos un interneta medijos, un analizēti atbilstoši attieksmei, kas pausta par invaliditāti.

Pirmie monitoringa rezultāti sagaidāmi 2021. gada otrajā pusē.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.