Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Latvijas skolās atzīmē Demokrātijas nedēļu

02.05.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: DemokrātiJĀ!
Latvijas skolās atzīmē Demokrātijas nedēļu

No 1. līdz 9. maijam Latvijā tiek atzīmēta “Demokrātijas nedēļa” – tā sākas ar 1. maiju, Satversmes sapulces sasaukšanas un Darba svētku dienu, kurai seko 4. maijs, Neatkarības atjaunošanas diena, un noslēdzas ar 9. maiju - Eiropas dienu. Mudinot domāt un sarunāties par demokrātiju, vērtībām, līdzdalības nozīmību, 25 Latvijas skolās, kā arī brīvdabas koncertzālē “Mītava” un Eiropas Savienības mājā atklāta plakātu izstāde “DemokrātiJĀ”.

Izstādē redzamie plakāti izstrādāti jauniešu hakatonos “Darīt ir darbības vārds” šā gada pavasarī. Tajos piedalījās skolēni no divdesmit piecām Latvijas skolām Babītē, Brocēnos, Daugavpilī, Grobiņā, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Limbažos, Līvānos, Olainē, Pļaviņās, Rīgā, Saldū, Stalbē, Valkā un Valmierā.  

Plakāti izstrādāti "Loesje" radošās rakstīšanas tehnikā, - jauniešu viedokļu paušanai tiek izmantots askētisks, melnbalts noformējums, nelietojot pieturzīmes, lai saglabātu teksta daudznozīmību. ”Loesje” ir 1983. gadā Nīderlandē dibināta starptautiska organizācija, kas atbalsta indivīda tiesības uz vārda un izpausmes brīvību.

Zīmīgi, ka plakātu izstādes tiek atklātas tieši Eiropas Jaunatnes gadā, kad visa uzmanība ir vērsta uz jauniešu lomu labākas nākotnes veidošanā. Lai jaunieši tiktu sadzirdēti, tiem jābūt pārliecinošiem un pamanāmiem. "Loesje" tehnikā radītie plakāti ir veids, kā savu vēstījumu trāpīgi nodot citiem, liekot par to domāt, runāt, sajust kā impulsu izmaiņām un pilnveidei. Citējot vienu no plakātiem: “Runā tik skaļi, lai sadzird tie, kam jāsadzird”.

Avots: www.demokratijaskola.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.