Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Eiropas Kustība Latvijā"
  • Projekts: DemokrātiJĀ!
  • Īstenošanas reģions: Latvija
  • Kopējais budžets: 104 987.69
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm:
  • Kontaktpersona: Liene Valdmane, e-pasts: liene.valdmane@gmail.com, tel. 22144144

Projekta mērķis ir stiprināt demokrātijas kultūru Latvijas skolās, pilnveidojot izglītības procesa dalībnieku izpratni, zināšanas, kā arī mērķtiecīgi sekmējot demokrātiju atbalstošas vides izveidi un nostiprināšanos skolā.

Projekts "DemokrātiJĀ!" sekmēs Latvijas skolu JĀ! demokrātijas kultūras stiprināšanai skolas ikdienā, apzinoties, ka nav pietiekami mācīt par demokrātiju, demokrātijā ir jādzīvo.

Lai sniegtu atbalstu skolēniem, vecākiem, skolotājiem, skolas vadībai,  mudinot teikt savu JĀ! demokrātijai un aktīvai pilsoniskai līdzdalībai, tiks izveidots "Demokrātiskās un pilsoniskās izglītības centrs "DemokrātiJĀ!"", kas nodrošinās daudzpusīgu, stratēģisku, sistemātisku un ilgtspējīgu atbalstu, sākot no institucionālās līdz individuāli emocionālajai videi.

Projekts ietvers metodisku un organizatorisku atbalstu, aptverot didaktikas triādi:  saturs, skolēns, skolotājs un, neaizmirstot arī vecāku un skolas vadības īpašo nozīmi. Projekta aktivitātes grupētas četros moduļos: 1. modulis: Plāns (fokuss - laba pārvaldība, demokrātiskas vides veidošana ); 2. modulis: Gudrība (fokuss - pedagogu tālākizglītība); 3. modulis: Elpa (fokuss - jauniešu demokrātijas pratības stiprināšana): 4. modulis: Brīvība (pilsoniskā aktivitāte  visos izglītības līmeņos). 

Projekta rezultāts tieši ietekmēs ne mazāk kā 10 000 jauniešu un pedagogu ikdienu, stiprinot demokrātijas kultūru skolas ikdienā un sekmējot pilsonisko aktivitāti.

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.