Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Limbažu ziedojumu centrs palīdz ukraiņu ļaudīm un iesaista jaunus brīvprātīgos

02.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Kopā esam stipri
Limbažu ziedojumu centrs palīdz ukraiņu ļaudīm un iesaista jaunus brīvprātīgos

Kopš vasaras sākuma Limbažu ziedojumu centrā “Gūt var dodot” ir uzsākts projekts “Kopā esam stipri”, ko īsteno biedrība “Iespēja visiem”. Projektu atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds ar Islandes, Lihtenšteinas un Norvēģijas finanšu līdzekļiem.

Projekta ietvaros tiek turpināts ziedošanas centra iesāktais darbs – caur brīvprātīgā darba aktivitātēm sabiedrībā tiek integrētas mazturīgākās personas. “Pašreiz vislielākā uzmanība tiek pievērsta Ukrainas pilsoņiem, kuri šobrīd atraduši patvērumu mūsu Limbažu novadā,” uzver projekta koordinatore Baiba Kaļinka. Baiba norāda, ka to redzeslokā un gādībā pašlaik atrodas vairākas Ukrainas ģimenes ar bērniem. Visvairāk ziedojumu centru apmeklē ukraiņi no Vidridžu pagasta – to skaits sasniedz 30, un ir zināms, ka to skaits palielināsies vismaz vēl par sešiem. Salīdzinoši liels ukraiņu skaits apmeklē centru arī no Limbažiem – 19 cilvēki. No citiem pagastiem rosība ir nedaudz mazāka – no Korģenes pagasta centru apmeklē - 11 cilvēki, Igates – trīs, Viļķenes - divi, Salacgrīvas - vecmamma ar diviem bērniem. “Kāds ir arī no  Valmieras puses, jo tajā pusē nav šāda atbalsta”. No projekta sākuma jeb 25.maija līdz šī gada augustam mūsu ziedoto lietu centru ir apmeklējuši 1311 personas, no kurām 68 ir ukraiņi. Baiba uzsver, ka tiek palīdzēts ne tikai materiāli, bet arī ar padomiem un ieteikumiem, kur vērsties pēc palīdzības Latvijas likumdošanas ietvaros.

Projekta laikā ik mēnesi tiek rīkotas gan Atvērto durvju dienas, kad apmeklētājiem tiek stāstīts par darbu ziedošanas centrā, gan Spodrības dienas, kad kopā ar brīvprātīgajiem tiek šķiroti, pakoti un ziedojumi. Baiba stāsta, ka līdz šim to darbībā iesaistījušies 17 brīvprātīgie, daudzi no tiem ir arī centra klienti un apmeklētāji. “Lielākoties tās ir sievietes, bet šķirošanā iesaistās arī mamma kopā ar dēlu. Brīvprātīgo pulciņam pievienojušies arī divi jaunieši vecumā līdz 16 gadiem. Iesaistīšanās ziedojumu centra aktīvajā darbībā raisa brīvprātīgiem lielāku atbildību par saņemtajiem ziedojumiem, kā arī izpratni par centra darbinieku ikdienu un darbu.”

Baiba stāsta, ka projekta laikā ir izveidojušās vairākas veiksmīgas sadarbības. Piemēram, ar Olav Lehne no Norvēģijas. “Jau vairākas reizes mums piegādāti ziedojumi ar apģērbu, velosipēdiem, skrejriteņiem, slidām un traukiem. Esam ļoti gandarītas par lielisko sadarbību un nosūtījušas vēstuli Norvēģijas vēstniecībai, lai paustu pateicību par iesaisti šajā projektā,” stāsta Baiba.

Turpinās sadarbība arī ar vairākām organizācijām. “Organizācijai “Gādība.lv” esam atsaukušies uz divām ziedojumu saņemšanas reizēm, kad tika ziedoti 300kg jeb 10 lieli maisi ar kartupeļiem. Tos labprāt saņēma mūsu novadnieki un Ukrainas ģimenes. Piecus maisus izvadājām paši, nogādājot Ukrainas ģimenēm, savukārt atlikušos piecus sadalījām mūsu centra mērķauditorijai,” norāda Baiba.

“Sadarbojamies arī ar Latvijas Samariešu biedrību. Iesaistoties pārtikas bankas projektā “Paēdušai Latvijai”, mūsu ziedojumu centrs “Gūt var dodot” ir palīdzējis 220 personām un 61 Ukrainas piederīgajam. “Paēdušai Latvijai” ietvaros sadarbojamies ar veikalu tīklu “Rimi”, ar maizi, cepumiem, bakaleju, brokastu pārslas un pat kafiju, papildinot ierastās partikas pakas. Esam uzrunājuši arī “Maksima”, vēl gaidām atbildi. Esam atsaukušās arī uz Ziedot.lv aicinājumu saņemt ziedojumos preces, kurām nedaudz bojāti iepakojums vai izskats, kas neietekmē produkta kvalitāti.

“Lielu paldies sakām AIF fondam par šī projekta atbalstīšanu, jo tas mums ir atvēris robežas ziedojumu saņemšanai arī ārpus mūsu ziedoto lietu centra telpām un varam ar patiesu lepnumu teikt: “Jā, mēs aizbrauksim pie jums!”. Mūsu ziedoto lietu centru tagad vairāk novērtē, jo saviem brīvprātīgajiem stāstām par viņu kā brīvprātīgo iesaisti un esam ļoti pateicīgas, ka varam viņus iesaistīt un darboties visi kopā! Esam novērojušas, ka arī mūsu ziedotāji vairāk cenšas piedomāt ko un kādā stāvoklī ziedot, izstāsta, ko ir salikuši maisos un ir pat reizes, kas viss ir jau salikts par izmēriem! Man šķiet, ka šis projekts dod tādu kā “mugurkaulu” mūsu centram, jo projekts ir ne tikai nosaukums un finanses, bet arī pienākumi un atbildība, jo mēs kopā esam stipri!

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.