Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

ManaBalss.lv aicina līdzdarboties arī jaunievēlētās Saeimas darbā, izmantojot platformu OpenSaeima.lv

14.10.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde
ManaBalss.lv aicina līdzdarboties arī jaunievēlētās Saeimas darbā, izmantojot platformu OpenSaeima.lv

OpenSaeima.lv projektu organizācija "ManaBalss.lv" uzsāka ar mērķi izveidot labvēlīgu infrastruktūru un vidi Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā, tā nodrošinot, ka likumdošanas process kļūst publiski atklātāks, un katram interesentam ir vairāk iespēju iesaistīties likumdošanā. Aicinām organizācijas izmantot OpenSaeima.lv iespējas, arī sadarbojoties ar jaunievēlēto Saeimas sasaukumu! 

Visdažādāko nevalstisko organizāciju (NVO) aktivitātes līmenis, kas pārstāv sabiedrības intereses parlamenta likumdošanā, ir diezgan zems. Lai gan vairāku NVO iesaiste parlamenta komisiju darbā kopumā ir ievērojama, to skaits un spektrs ir ierobežots. Nav arī vienotas NVO un Saeimas parlamenta komisiju sadarbības kārtības, tāpēc likumu pieņemšanas process Saeimā prasa pastāvīgu un nereti arī laikietilpīgu uzraudzību no NVO un interešu grupu puses, jo sākotnējie likumprojekti var būtiski atšķirties no galu galā pieņemtajiem likumiem.

OpenSaeima.lv ļauj šo interešu aizstāvības procesu optimizēt. Pilsoniskās sabiedrības organizācijām platforma sniedz iespējas vēl efektīvāk ietekmēt tos Saeimas lēmumus un likumprojektus, kas vēl ir izstrādes gaitā – komentēt, rosināt un sniegt priekšlikumus par aktuālajiem Saeimas komisijās esošajiem likumprojektiem, kā arī balsot par dažādām likumprojektu redakcijām. Iesniegtie priekšlikumi tiks apkopoti un, līdzīgi kā ManaBalss.lv iniciatīvas, iesniegti Saeimā.

OpenSaeima.lv ir iespēja savlaikus iesaistīties likumdošanas procesā, pirms likums ir pieņemts! Ja arī jūsu organizācija ir ieinteresēta iesaistītities kvalitatīva likuma radīšanas procesā, aicinām reģistrēties sistēmā un norādīt savas interešu jomas! Pēc reģistrācijas organizācija saņems automātisku ziņu, kad Saeimas dienaskārtībā nonāks interešu pārstāvniecībai svarīgs likumprojekts. Reģistrējieties - www.OpenSaeima.lv!

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.