Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Norisinās diskusiju cikls par valsts atbalsta sistēmas uzlabojumiem

21.07.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Es un Tu, Mēs
Norisinās diskusiju cikls par valsts atbalsta sistēmas uzlabojumiem

Šajā pavasarī aptaujā piedalījās vecāki, kuru bērni lieto tehniskos palīglīdzekļus, kā rezultātā tika apkopoti valsts atbalsta sistēmas galvenie trūkumi un izaicinājumi. Nākamajā posmā vairāku diskusiju ciklā šie secinājumi, kopā ar projekta eksperta veidotiem analītiskajiem materiāliem, tiek prezentēti valsts iestāžu pārstāvjiem un nozares speciālistiem, lai kopīgi diskutētu par veicamajiem uzlabojumiem.

Aptaujas rezultāti parāda arī to, ka no valsts piešķirtā finansējuma var segt tikai aptuveni pusi no visām Latvijas bērniem nepieciešamajām tehnisko palīglīdzekļu izmaksām, bet ne visām ģimenēm ir iespēja trūkstošo daļu apmaksāt ar saviem līdzekļiem. Šī gada pirmajā pusē ir palielināts valsts finansējums tehniskajiem palīglīdzekļiem, bet aptaujā vēl nav jūtama šī atbalsta ietekme. Tāpēc Bērnu slimnīcas fonds 2023. gada aprīlī veiks atkārtotu aptauju, lai varētu novērtēt izmaiņas finansiālajā atbalstā tehniskajiem palīglīdzekļiem. Kopumā tiek izjusts arī zināšanu un pieredzes trūkums tehnisko palīglīdzekļu jomā gan ģimenes ārstu, gan citu veselības aprūpes speciālistu vidū, kas kavē nonākšanu pie labākā risinājuma.

Trīs diskusijās jau piedalījušies pārstāvji no Labklājības un Veselības ministrijām, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas un Latvijas Pašvaldību savienības, rehabilitācijas jomas speciālisti no dažādām veselības aprūpes iestādēm, kā arī vecāki, kuri audzina bērnus ar kustību traucējumiem.

Kaut gan visus atklātos valsts atbalsta sistēmas trūkumus un izaicinājumus, ar kuriem saskaras vecāki, nav iespējams atrisināt uzreiz, diskusiju ietvaros tiek meklēti konkrēti risinājumi vispirms trim no galvenajiem izaicinājumiem. Tie ir: administratīvā procesa atvieglošana un paātrināšana atbilstoši pacientu kategorijai (akūtu, subakūtu un hronisko pacientu grupām), iesaistīto veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju zināšanu pilnveidošana, kā arī tehniskos palīglīdzekļus jau saņēmušo pacientu sistemātiska kontrole un monitorings, lai nodrošinātu palīglīdzekļu efektīvu un pareizu lietošanu.

Diskusijas norisināsies līdz 2023. gada novembrim. Risinājumu plāns, nepieciešamās darbības un ieviešanas termiņi tiks apkopoti Tehnisko palīglīdzekļu Reformas plānā 2024.-2027. gadam un nodoti atbildīgajām ministrijām.

 

Avots: www.bsf.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.