Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Baltijas HIV asociācija radījusi rīkus ieņēmumu dažādošanai

11.03.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Biedrības finansiālās ilgtspējas veicināšana
Baltijas HIV asociācija radījusi rīkus ieņēmumu dažādošanai

Biedrībā "Baltijas HIV asociācija" nupat noslēdzies Aktīvo iedzīvotāju fonda kapacitātes projekts organizācijas finanšu neatkarības stiprināšanai. Tā ietvaros izveidoti vairāki rīki, kas ļāvuši palielināt ar projektiem nesaistītu ieņēmumu īpatsvaru biedrības budžetā.

Kapacitātes projekta pieteikumā biedrība „Baltijas HIV asociācija” atzina: „Turpināt piedāvāt bezmaksas HIV testus Latvijas sabiedrībai ir biedrības prioritāte, jo Latvija ir 1.vietā ES jauno HIV gadījumu skaita ziņā. Līdz šim ar kopīgiem spēkiem un dažkārt ar brīvprātīgo darbu ir izdevies regulāri nodrošināt bezmaksas pakalpojumu sniegšanu, tomēr, ja biedrībai būtu finanšu līdzekļi, kas nav piesaistīti konkrētam projektam, risks, ka nāksies pārtraukt bezmaksas pakalpojumu sniegšanu, būtiski mazinātos.”

AIF kapacitātes projekta laikā biedrība radīja vairākus rīkus ar projektiem nesaistītu ieņēmumu īpatsvara palielināšanai. Tika atjaunota organizācijas mājaslapa, pielāgojot to mobilajām ierīcēm, ietverot iespēju mājalapā veikt ziedojumus caur PayPal un Mobilly platformām un papildinot ar informāciju par projekta ietvaros radītajiem pakalpojumiem – biedrības piedāvātajām apmācībām un četrdaļīgu tiešsaistes jeb e-kursu, ko ikviens interesents var iegādāties un izmantot sev ērtā laikā un vietā, atbalstot biedrības pamatdarbību. Papildus saimnieciskās darbības attīstībai organizācija lūkojās arī ziedotāju virzienā, apmācot 10 biedrības cilvēkus ziedojumu piesaistē, izstrādājot ziedojumu vākšanas stratēģiju, kā arī radot biedrības suvenīrus jeb ziedojumu vizītkartes magnētu un termokrūžu formā, uz tām izvietojot aicinājumu ziedot organizācijai un QR kodu uz mājaslapu. Tāpat ar AIF atbalstu biedrībai izdevies aizsniegt būtisku savas mērķauditorijas daļu, publicējot informāciju žurnālā „Ieva” un portālā www.santa.lv.

Noslēdzot kapacitātes projektu, organizācija uzsver, ka projekta īstermiņa ietekme ir spēja īstenot intensīvāku komunikāciju - regulāru informācijas publicēšanu par biedrības aktivitātēm, organizētajiem pasākumiem un pieejamajiem resursiem, savukārt ilgtermiņa ietekme ir lielāka biedrības atpazīstamība un labāka reputācija, kas var radīt jaunas sadarbības iespējas, jaunus projektus, kā arī palīdzēt piesaistīt ziedojumus. Tāpat organizācija uzsver, ka projekts palīdzējis nodrošināt ne tikai dažādus rīkus ne-projektu ieņēmumu palielināšanai, bet arī zinošus cilvēkus, kas prot šos rīkus prasmīgi izmantot efektīvai organizācijas attīstībai ilgtermiņā.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.