Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Noslēgusies Brīnummājas kampaņa "Mācīties ir vieglāk" bērniem ar mācīšanās un valodas attīstības traucējumiem

06.04.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Biedrības "Brīnummāja" kapacitātes veicināšanas projekts "Atspēriens"
Noslēgusies Brīnummājas kampaņa

Noslēgusies Cēsu Brīnummājas organizētā ziedojumu kampaņa “Lai mācīties ir vieglāk”. Kampaņas mērķis bija sniegt profesionālu palīdzību, stiprinot bērnu pašapziņu un veicinot mācību sasniegumus, vismaz 10 Vidzemes reģiona bērniem no piecu līdz astoņu gadu vecumam, kuriem diagnosticēti jaukti attīstības, mācīšanās vai valodas traucējumi. Rezultātā tiek sniegts atbalsts 9 no 10 bērniem kopā 4163 EUR apmērā, nodrošinot bezmaksas Montessori un logopēdijas nodarbības 2021./2022. mācību gada laikā. Lai nodrošinātu atbalstu kampaņas desmitajam bērnam, joprojām ir iespējams veikt ziedojumus.

Programmas dalībnieka mamma, kuras bērns ir apmeklējis bezmaksas logopēda nodarbības, komentējot dēla rezultātus, stāsta: “Es redzu lielas izmaiņas – dēls vairāk lasa, ir atvērtāks, tagad viņš pats spēj izlasīt, kas ir dots uzdevumā un daļu no uzdevumiem pats arī izpildīt. Viņš ar lielāko prieku gaida trešdienas, kad ies mācīties pie logopēda.” Bērna mamma uzsver: “Šāds atbalsts mūsu ģimenei ir ļoti būtisks, jo mēs esam strādājoši vecāki un pašiem darboties ar dēlu neatliek pietiekami laika.” Arī bērna skolotāja ir novērojusi būtiskus uzlabojumus: “Zēnam ļoti grūti veicās ar lasīšanu, tagad es redzu, ka viņa lasītprasme ir ļoti, ļoti uzlabojusies. Arī ar rakstīšanu veicas daudz labāk. Viņš jūtas daudz labāk – arvien biežāk iesaistās stundas darbā. Lasītprasme ir viena no svarīgajām lietām, lai viņam labi veiktos pārējos mācību priekšmetos.”

Kāda cita programmas dalībnieka tēvs skaidro šāda atbalsta nepieciešamību: “Mēs apzināmies, ka mūsu dēlam ir vajadzīgs papildus atbalsts, lai sagatavotos skolai. Speciālists noteikti var sniegt profesionālāku palīdzību nekā vecāki. Es priecājos, ka dēlam patīk nākt uz šīm nodarbībām.” Brīnummājas vadītāja Liena Graudule ir gandarīta gan par uzņēmēju un līdzcilvēku atsaucību, gan par pirmajiem uzlabojumiem, kurus var novērot programmas dalībniekiem: “Mēs Brīnummājā redzam, ka attālinātā mācību procesa rezultātā bērniem ar mācīšanās un valodas attīstības traucējumiem kļūst arvien grūtāk iekļauties mācību procesā. Tāpēc priecājamies, ka šīs kampaņas ietvaros varam palīdzēt bērniem, sniedzot profesionālu speciālistu atbalstu. Brīnummājas vārdā saku paldies ikvienam ziedotājam, kas ar savu artavu palīdzējis bērniem, lai viņiem mācīties ir vieglāk!”

Brīnummāja turpinās sniegt atbalstu bērniem ar mācīšanās un valodas attīstības traucējumiem.

Lai nodrošinātu atbalstu ziedojuma kampaņas desmitajam bērnam, vēl joprojām ir iespējams veikt ziedojumus:

  • sabiedriskā labuma organizācijas Brīnummājas ziedojumu kontā LV75UNLA0050023949868 ar mērķi: akcijai “Lai mācīties ir vieglāk!”.

Ar katru gadu pieaug to bērnu skaits, kuriem tiek diagnosticēti dažādi traucējumi, kas būtiski apgrūtina zināšanu un prasmju apguvi. Šiem bērniem attālināto mācību procesa rezultātā ir pieaugusi trauksme, pazeminājusies ticība savām spējām, kā arī vērojama emocionāli jūtīgāka reakcija uz piedzīvoto pieredzi. Bērniem, kuriem ir mācīšanās un valodas traucējumi, pēc iespējas agrāk ir nepieciešams individuāls speciālistu atbalsts, lai viņi tiktu līdzi saviem vienaudžiem un spētu atgūt prieku mācīties.

Ziedojuma kampaņas organizēšana notiek "Brīnummāja" kapacitātes veicināšanas projekta "Atspēriens" ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs.

 

Vairāk informācijas:
Sabiedriskā labuma organizācijas “Brīnummāja” vadītāja
Liena Graudule, tel. 26425851
e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
www.brinummaja.lv

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.