Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Organizācija ManaBalss publiskojusi likumprojektu koprakstīšanas platformu OpenSaeima

19.05.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Automatizētas PSO līdzdalības sistēmas izstrāde
Organizācija ManaBalss publiskojusi likumprojektu koprakstīšanas platformu OpenSaeima

Organizācija ManaBalss ir izstrādājusi un publiskojusi likumprojektu koprakstīšanas platformu OpenSaiema. Tā pavērs plašāk Saeimas durvis dažādām nevalstiskajām organizācijām.
Līdz ar https://opensaeima.lv/ publiskošanu, pilsoniskās sabiedrības organizācijām, kas ik dienu strādā, lai veidotu labāku Latviju, ir iespēja vēl efektīvāk ietekmēt tos Saeimas lēmumus un likumprojektus, kas vēl ir tikai izstrādes gaitā – komentēt, rosināt un sniegt priekšlikumus par aktuālajiem Saeimas komisijās esošajiem likumprojektiem, kā arī balsot par dažādām likumprojektu redakcijām.
Sabiedrības visdažādākās intereses pārstāvošo nevalstisko organizāciju (NVO) aktivitātes līmenis parlamenta likumdošanā Latvijā ir visai zems. Lai gan vairāku NVO iesaiste parlamenta komisiju darbā kopumā ir ievērojama, to skaits un spektrs ir ierobežots. Nav arī vienotas NVO un Saeimas parlamenta komisiju sadarbības kārtības, tāpēc likumu pieņemšanas process Saeimā prasa pastāvīgu uzraudzību no NVO un interešu grupu puses, jo sākotnējie likumprojekti var būtiski atšķirties no galu galā pieņemtajiem likumiem.
OpenSaeima ļauj šo interešu aizstāvības procesu optimizēt. Reģistrējoties sistēmā un norādot savas interešu jomas, organizācija saņems automātisku ziņu, kad Saeimas dienaskārtībā nonāks šīs NVO interešu pārstāvniecībai svarīgs likumprojekts. OpenSaeima sistēmā organizācijām būs iespēja gan iepazīties ar attiecīgo likumprojektu, gan iesniegt savus priekšlikumus tā uzlabošanai, gan arī komentēt citu NVO kolēģu sniegtos ieteikumus. Priekšlikumi tiks apkopoti un nodoti attiecīgajai Saeimas komisijai.
Saeimas sekretāra biedre Inese Voika norāda, ka "Saeima jau vairāk nekā desmit gadus veiksmīgi sadarbojas ar kolektīvo iesniegumu pieteicējiem, kuri parakstās par iniciatīvām vietnē ManaBalss.lv. Jaunais rīks ļaus iedzīvotājiem aktīvāk sekot likumdošanas procesam un tajā iesaistīties likumprojektu tapšanas gaitā. Mums kā deputātiem likumdošanas procesa gaitā svarīgi saprast visdažādāko grupu nostāju, tāpēc aicinu iedzīvotājus un organizācijas iesaistītes!"
Šobrīd galvenais informācijas iegūšanas avots par parlamenta darbu ir Saeimas vietne, kurai galvenokārt ir informatīva funkcija. Lai nodrošinātu, ka viss likumdošanas process kļūst publiski atklātāks un ar iespējām pilsoņiem iesaistīties likumdošanā, organizācija ManaBalss uzsāka OpenSaeima projektu. Mērķis ir izveidot labvēlīgu infrastruktūru un vidi tieši mazo un vidējo Latvijas pilsoniskās sabiedrības organizāciju iesaistei lēmumu pieņemšanas procesos Saeimā.
OpenSaeima ir iespēja savlaikus iesaistīties likumdošanas procesā, pirms vēl likums ir pieņemts Jebkurai organizācijai, kura ir ieinteresēta iesaistīties kvalitatīva likuma radīšanas procesā, ir iespēja pieteikties šeti: https://opensaeima.lv/.

Avots: Sabiedrības Līdzdalības Fonds

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.