Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Palīdzēsim.lv: darbā ar ziedotājiem izšķiroši svarīga ir pārdomāta un kvalitatīva mājaslapa

12.09.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Palīdzēsim.lv mājaslapas pilnveidošana kapacitātes stiprināšanai
Palīdzēsim.lv: darbā ar ziedotājiem izšķiroši svarīga ir pārdomāta un kvalitatīva mājaslapa

Aktīvo iedzīvotāju fonda (AIF) atbalstītā kapacitātes projekta ietvaros Palīdzēsim.lv īstenoja sen lolotu sapni - radīja mūsdienīgu un lietotājam ērti pārskatāmu mājaslapu. Mājaslapa jau īsi pēc atklāšanas piesaistījusi lielu sabiedrības interesi un paredzams, ka nākotnē tā ļaus organizācijai būtiski palielināt piesaistīto ziedojumu apjomu.

Organizācijas iepriekšējā mājaslapa bija darbojusies jau gandrīz 10 gadus, un tā nebija atbilstoša jauno tehnoloģiju lietošanai. Tā, piemēram, lapa nebija responsīva, kas nozīmē, ka tā nepielāgojās ierīces ekrānam, kas mūsdienās ir standarts. Tāpat novecojis bija arī lapas dizains, proti, tajā iekļautā informācija nebija pārskatāma, lapā nebija pieejama ērta maksājumu/ziedojumu funkcija, kas bija izšķiroši svarīgi organizācijas pamatdarbībai – ziedojumu piesaistei labdarības aktivitāšu organizēšanai, un lapā nevarēja ievietot audiovizuālu informāciju, kas bieži vien bija kavēklis potenciālo ziedotāju piesaistē un sabiedrības informēšanā par organizācijas darbību. Tā kā organizācija mērķtiecīgi attīsta sadarbību ar ārvalstu partneriem un ziedotājiem, svarīga bija arī lapas angļu valodas un krievu valodas versija, kas vecajā lapā darbojās novecojušā bloga sistēmā, kurā informācija netika atjaunota sarežģītības dēļ.

Palīdzēsim.lv pārstāvji atzīst, ka šis bija brīdis, kad organizācijai vitāli bija nepieciešams jauns  instruments, kas ļautu ātri, droši un efektīvi uzrunāt potenciālo ziedotāju, vienlaikus nodrošinot organizācijas darba caurspīdīgumu un sniedzot ieskatu par jau paveiktajiem darbiem un turpmākajām iecerēm darbā ar mērķgrupu”. 

AIF kapacitātes projektā izveidotajā jaunajā organizācijas mājaslapā http://www.palidzesim.lv sabiedrībai ir iespēja vienkāršāk veikt ziedojumus, turklāt lapa ir ērtāk pārvaldāma, kas atvieglo ikdienas darbu organizācijas darbiniekiem. Vienlaikus lapa kalpo kā platforma, kur satiekas potenciālais brīvprātīgais un mērķgrupas dalībnieks, kuram nepieciešams atbalsts, kā arī ar šo lapu ir lielākas iespējas piesaistīt ārvalstu un Latvijā dzīvojošos krievvalodīgos ziedotājus.

Ja arī jūsu organizācija ir jaunas mājaslapas ieceres posmā, lūk 7 organizācijas pārstāvju atziņas, kas atvieglos radošo procesu:

  • Novērtējiet citu līdzīgu organizāciju lapas: tas palīdzēs saprast, kas jums, kā lapas lietotājam, ir svarīgs un uzrunājošs.

  • Pārskatiet esošo lapu un atzīmējiet lielākos trūkumus, ko vēlaties uzlabot.
  • Saprotiet, kas ir jūsu organizācijas galvenais mērķis, un pārliecinieties, ka tas ir uzskatāmi un nepārprotami pamanāms jūsu lapā.

  • Sagatavojiet viegli uztveramu titullapu jeb “īsi un kodolīgi par aktuālāko”.

  • Skaidri strukturējiet, ko un kā vēlaties redzēt jaunajā lapā un nepārslogojiet jauno lapu ar vecu informāciju. Kritiski izvērtējiet, kas ievietojams mājaslapā un kas tomēr glabājams kādā personīgajā arhīvā.

  • Neveidojiet pārāk daudz sadaļu - ievietojiet tikai aktuālāko informāciju.

  • Izvēlieties kvalitatīvas un uzrunājošas bildes.

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.