Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Papes Ķoņu māliņu kleķerētavas izveidošana

01.12.2021 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: KURŠU INICIATĪVU FONDA RESTARTS
Papes Ķoņu māliņu kleķerētavas izveidošana

Organizācijai restartējot savu darbību ir nepieciešams jauns izaicinājums – izveidot podniecības aroda darbnīcu kā saimnieciskās darbības aktivitāti, kas saistīta ar "Kuršu Iniciatīvu Fonda" pamatdarbību - kultūras mantojuma saglabāšanu. Fonds vēlās izveidot pakalpojumu, kas radītu kaut nelielu finansiālu neatkarību no projektu finansējumiem un radītu vērtību patērētājam un fonda mērķauditorijai.

Ir radīts zīmols - "Papes Ķoņu Māliņu kleķerētāji". Māliņu kleķerētāji – tā Rucavā senos laikos sauca podniekus. Darbnīcas mērķi ir seno kuršu un Rucavas apkārtnes podniecības tradīciju atainošana un turpināšana.

Lai izveidotu Podnieku darbnīcu – Papes Ķoņu māliņu kleķerētava – projekta ietvaros ir iegādāts viss aprīkojums - 2 podnieku virpas, elektriskās keramikas apdedzināšanas krāsns un cits inventārs. 

Septembra beigās ir uzsākta Podniecības darbnīcas praktiska izveide Papes Ķoņu ciemā.

Darbnīcas atklāšana un podniecības aroda apmācības kursi - pieaicinot divus šīs jomas profesionāļus no dažādām Latvijas vietām- paredzēta 2022.gada pavasarī.

Radio ieraksts no Latvijas Sabiedrisko mediju arhīva: https://static.lsm.lv/media/2021/11/gpyk.mp3

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.