Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Partnerība "Kaimiņi" 23.septembrī aicina uz viedokļu festivālu Daugavpilī

15.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: ES Dienvidlatgalē varu!
Partnerība

Piektdien, 23. septembrī, Augšdaugavas novada kultūras centrs “Vārpa” Daugavpilī kļūs par rosīgu platformu viedokļu festivālam “Es varu”. Tā mērķis ir pulcināt aktīvākos nevalstisko organizāciju biedrus, lauku iedzīvotājus, partnerību pārstāvjus, biedrus, sadarbības partnerus vienkopus, lai rosinātu pieredzes apmaiņu, kur apzināties - katrs esam valsts, un sabiedrības līdzdalībai ir izšķiroša nozīme. Viedokļu festivālā piedalīsies viedokļu līderi trīs nozīmīgās tēmās, lai rosinātu, mudinātu domāt līdzi, motivētu un radītu pārliecību, ka katram viedoklim ir nozīme.

Festivālu ievadīs paneļdiskusija ar Jura Vuguļa (Latvijas Lauksaimniecības universitātes docents), Noras Bitenieces (Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta konsultante), Anša Bērziņa (Kopienu kustības fonda koordinators, AIF vadītājs) un Lienes Valdmanes (Eiropas Kustības Latvijā ģenerālsekretāre) dalību. 

Festivālā varēs izteikt viedokli un aktīvi līdzdarboties arī šādās "viedokļu kafejnīcās":

Mediji: viltus ziņas un kur ir patiesība? Populisms, tukšas runas, narcisisms un pakāpšanās uz cita pleciem pēdējos gados ir kļuvušas par ierastām lietām. Mēs dzīvojam katrs savā sociālajā burbulī, tik dalītas informācijas un kategorisku viedokļu pasaulē, ka bieži vien vairs neprotam sarunāties – cieņpilni, argumentēti, uzklausot vienam otru un pieņemot, ka katram viedoklim ir tiesības pastāvēt, neatkarīgi no tā, vai tas sakrīt ar mūsējo.

Kopienu līdzdalība: kā palīdzēt politikā pieņemt labākus lēmumus - būt par sanitāru sliktiem lēmumiem, veicināt sabiedrības līdzdalību dažādās formās. Viedokļi un sarunas par lauku pilsoniskās sabiedrības tiesisko un finansiālo vidi, kā arī spēju būt efektīviem, atbildīgiem un neatkarīgiem sadarbības partneriem, kā arī uzlabot spēju veidot dialogu ar politikas veidotājiem un lēmumu pieņēmējiem, kas atbildīgi par lauku kopienu ilgtspējīgu attīstību, sekmējot šo ierēdņu atbildību par viņu sniegumu pilsoņiem un sabiedrībai kopumā.

Es Eiropā: mana vieta Eiropā. Kā es varu ietekmēt lēmumus Eiropā? Diskusijas par esošajām ES iespējām un darbību, ļaujot saskatīt dzīves kvalitātes uzlabošanas un ekonomikas attīstības iespējas, un ikviena iedzīvotāja nozīmību un proaktīvas rīcības būtiskumu.

Festivāla norises laiks: plkst. 10.00-14.00. Ieeja bez maksas. 

Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots. Lūgums pieteikties dalībai: https://ej.uz/Viedoklu_festivals_23_09_2022

Avots: http://daugavpils.partneribas.lv/

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.