Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Stratēģiskie projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

  • Īstenotājs: Biedrība "Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība "Kaimiņi""
  • Projekts: ES Dienvidlatgalē varu!
  • Īstenošanas reģions: Latgale
  • Kopējais budžets: 97 373.34
  • Projekta statuss: Noslēdzies
  • Sadarbības partneri no donorvalstīm: "Henric Johansson Consult" (Norvēģija)
  • Kontaktpersona: Zane Ločmele, e-pasts: kraslavaspartneriba@inbox.lv, tel. 25608232

Projekta "ES Dienvidlatgalē varu" mērķis ir veicināt pilsonisko izpratni un apziņu par Dienvidlatgales iedzīvotāju līdzdalības lomu un nozīmi demokrātiskas valsts attīstībā.

Projekta mērķa īstenošanai trīs vietējās rīcības grupas (biedrība  “Krāslavas rajona partnerība”, biedrība “Daugavpils un Ilūkstes novadu partnerība “Kaimiņi”" un biedrība “Preiļu rajona partnerība”), kuru darbības teritorija aptver visu Dienvidlatgales teritoriju, izstrādāja “Dienvidlatgales demokrātijas kultūras un cilvēktiesību attīstības stratēģiju 2020. – 2026. gadam”, lai īstenotu kopīgas aktivitātes vietējo iedzīvotāju pilsoniskās sabiedrības un līdzdalības stiprināšanai, zināšanu un  izpratnes veicināšanai par demokrātijas kultūru, kā arī sociālo taisnīgumu.

Projekta aktivitātes ir vērstas uz “Dienvdlatgales demokrātijas kultūras un cilvēktiesību attīstības stratēģiju 2020.-2026. gadam” un vietējo iedzīvotāju izpratnes veidošanu, ka lauku kopienas VAR!

Projekta pamatā ir 3 biedrību pieredze darbā ar vietējiem iedzīvotājiem un organizācijām (t.sk. uzņēmējiem un pašvaldībām) un iespēja veidot vidi, lai motivētu vietējos iedzīvotājus iesaistīties pilsoniskās sabiedrības aktivitātēs un uzlabotu dzīves kvalitāti sev un saviem ģimenes locekļiem, kā arī veidotu izpratni par lēmumu pieņemšanu un līdzdalības rezultātiem. Tas ļaus paaugstināt zemo pilsonisko līdzdalību Dienvidlatgales teritorijā, mazinot neticību savām spējām ietekmēt demokrātiskus procesus un pilsoniskās izglītības trūkumu.

Projekta rezultātā tiks veicināta projekta aktivitāšu dalībnieku izpratne par lēmumu pieņemšanas procesiem un caurskatāmību, īstenotas vienotas pilsoniskās aktivitātes visā Dienvidlatgales teritorijā, kā arī būs pieaudzis iedzīvotāju skaits, kuri piedalās vietējo ilgtermiņa attīstības dokumentu sabiedriskajās apspriešanās vai darba grupās.

Sadarbība ar donorvalstīm: projekts tiek īstenots sadarbībā ar partneri no Norvēģijas “Henric Johanson Consult”.

 

 

 

 

 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.