Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Projekts “Bēgļu ceļvedis” jeb «Даведнiк бежанца» noslēdzies

15.09.2022 | Demokrātijas kultūra
Projekts: Bēgļu ceļvedis / Даведнiк бежанца
Projekts “Bēgļu ceļvedis” jeb «Даведнiк бежанца» noslēdzies

Projekts “Bēgļu ceļvedis” jeb «Даведнiк бежанца» radās no dažu mūsu asociācijas atbalstītāju vēlmes sniegt praktisku palīdzību bēgļiem no Baltkrievijas, kuri Latvijā meklē patvērumu no Lukašenko valdības izvērstā politiskā terora. Paši būdami politiskie bēgļi, mēs skaidri zinājām par grūtībām, ar kurām saskaras piespiedu migranti, kā arī par to, kā tās var pārvarēt.  

Vēlāk «Даведнiк» komandai pievienojās precēts pāris no Baltkrievijas, kuram AREM sniedza atbalstu vīzas iegūšanā, evakuācijā uz Latviju, kā arī iekārtojoties Latvijā (pats projekta nosaukums ir viņu ierosināts). Mūsu mērķi bija šādi:

-  konsultāciju sniegšana humāno vīzu saņemšanas un drošas pārvākšanās (evakuācijas) jautājumos tiem Baltkrievijas pilsoņiem, pret kuriem tiek izvērsta politiskā vajāšana;

- konsultācijas mājokļa, pēc pieprasījuma - arī skolu un bērnudārzu, meklēšanas jautājumos;

- dokumentu sagatavošana bēgļa statusa pieprasīšanai;

- palīdzība darba atrašanā vai sava biznesa uzsākšanā.

 Atbalstu projekta īstenošanā sniedza baltkrievu organizācijas Latvijā un Lietuvā.

Pēc pilna meroga Krievijas militārā iebrukuma Ukrainā 2022.g. 24. februārī valsts iestāžu nostāja pret baltkrievu bēgļiem sāka mainīties: baltkrievi tika uzskatīti par agresorvalsts sabiedrotās pilsoņiem.

Šādos apstākļos humāno vīzu izsniegšanas process kļuvis daudz sarežģītāks. Tajā pašā laikā mūsu asociācija nevarēja sniegt efektīvu atbalstu bēgļiem nelegālajā robežšķērsošanā, jo šāda rīcība ir nelikumīga.

Tomēr projekta īstenošanas laikā vismaz 43 Baltkrievijas pilsoņiem tika sniegtas konsultācijas  dažādos jautājumos.

 Problēmas, kas tika konstatētas saistībā ar humāno vīzu izsniegšanu, AREM aprakstīja un prezentēja ziņojumā Latvijas Republikas Saeimas Ārlietu komisijas sēdē.

Vairāk par projekta aktivitātēm: https://www.facebook.com/beglucelvedis/

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.