Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.
Atbalstītie projekti: Rīcības projekti programmā Demokrātijas kultūra

Par projektu

Baltkrievijas valdības rīcības dēļ situācija turpina pasliktināties, arvien vairāk Baltkrievijas pilsoņu vēlas emigrēt, un tas noslogo Latvijas valsts struktūras, kā arī NVO. Jāveic aktīvs informatīvais darbs Latvijas iedzīvotāju un Baltkrievijas pilsoņu vidū, tas jādara sistemātiskāk un pēc iespējas ātrāk. Latvijas iedzīvotāji jāinformē par piespiedu emigrantu iespējamo pienesumu, jāsekmē tolerance, lai sabiedrībā iedzīvinātu nediskriminācijas principus.

Lai informatīvais darbs ar mērķauditoriju būtu efektīvs, nepieciešams:
1) Izveidot interneta vietni, kas sniegtu informāciju Latvijas sabiedrībai par nepieciešamību stiprināt demokrātiju, izglītotu to un atbildētu uz jautājumiem par patvēruma meklētājiem un personām ar bēgļa vai alternatīvo statusu. Informācija vietnē tiks regulāri atjaunināta, sabiedrība tiks informēta par plānotiem pasākumiem. Vietne būs integrēta Baltkrievijas pilsoniskās sabiedrības informācijas telpā (uz to atsauktos atbilstīgie portāli, grupas sociālajos tīklos utml.), tā sniegs secīgus norādījumus interesentiem, Baltkrievijas pilsoņiem, kas represiju draudu dēļ ir spiesti meklēt patvērumu Latvijā.
2) Izveidot "karsto līniju", jeb uzticības dienestu telefoniskai saziņai (izmantojot arī ziņojumapmaiņas programmas WhatsUp, Telegram, Signal), kas strādātu vismaz no 10.00 līdz 20.00, un kurā Latvijas un Baltkrievijas iedzīvotāji varētu saņemt individuālas konsultācijas. Šī uzdevuma veikšanai AREM plāno piesaistīt savus speciālistus, kā arī tos baltkrievu bēgļus, kuriem asociācija iepriekš bija sniegusi šādu atbalstu. Pateicoties tam, ka projektā piedalīsies cilvēki, kuri no savas pieredzes pārzina piespiedu emigrantu problēmas un draudus, ar kuriem tie saskaras, sniegtā informācija būs aktuāla, pēc iespējas pilnīgāka un saprotama tās mērķauditorijai.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.