Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Projektu noslēdzot - pieejamāka informācija un skaidrāki nākotnes mērķi

26.09.2022 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Kopsolī ar laiku
Projektu noslēdzot - pieejamāka informācija un skaidrāki nākotnes mērķi

Ir noslēdzies Aktīvo iedzīvotāju fonda programmas atbalstītais projekts “Kopsolī ar laiku”, kura ietvaros atjaunota organizācijas “Centrs Dardedze” mājaslapa, kā arī izstrādāta stratēģija nākamajiem pieciem gadiem.

Organizācijas stratēģijas izstrāde nākamajam periodam (2023.-2027.gadam) ir ļoti būtisks solis centra tālākai attīstībai. Lai to paveiktu, tika analizēta iepriekšējā perioda stratēģijas izpilde, apzinātas centra darbības stiprās un vājās puses, veiktas ietekmes pušu aptaujas un intervijas, kā arī apkopota organizācijas darbības statistikas informācija. Tāpat arī piesaistīts ārvalstu konsultants monitoringa, novērtēšanas un mācīšanās (MEL) jomā, lai iespējami precīzi izvirzītu stratēģiskos uzdevumus un celtu nodibinājuma pārvaldības efektivitāti.

Jaunā perioda stratēģija ietver četrus galvenos virzienus – izglītošanas virziens, kas paredz aktivitātes gan vecāku un speciālistu, gan arī organizāciju un plašākas sabiedrības auditorijās, psiholoģiskā atbalsta pakalpojumu virziens, interešu aizstāvības virziens valsts un pašvaldību līmenī, kā arī organizācijas attīstības virziens, kas paredz pašas “Dardedzes” komandas kompetences un ilgtspējas audzēšanu. Organizācijas darbības virzienu definēšanā īpaši ņemts vērā tas, kurās jomās “Dardedze” uzkrājusi lielāko pieredzi, kā arī kādas bērnu un ģimeņu vajadzības Latvijā nenoklāj citas organizācijas un iestādes.

Savukārt, otra būtiskā projekta aktivitāte bija organizācijas mājaslapas atjaunošana, jo laika gaitā organizācijai bija izveidotas vairākas mājaslapas, kuru saturs bija grūti pārskatāms un to bija sarežģīti uzturēt, apgrūtinot informācijas nodošanas efektivitāti. “Centrs Dardedze” laika gaitā ir nostiprinājis savas pozīcijas kā uzticams atbalsta punkts ceļā uz drošākas bērnības veidošanu, tāpēc ir svarīgi, lai arī tās mājaslapa ir ērts un informatīvi noderīgs resurss vecākiem un speciālistiem.

Lai varētu atrast visu vardarbības novēršanas tēmai veltīto informāciju vienuviet, interneta resursi ir optimizēti – visa būtiskā informācija no mājaslapām paligsvecakiem.lv  un bernskacietusais.lv ir pārnesta uz vietni centrsdardedze.lv. Līdz ar to tagad vienā mājaslapā ikviens var atrast gan izglītojošu informāciju par drošām un cieņpilnām attiecībām ar bērnu, gan arī par vardarbības veidiem un pieejamo palīdzību. Tāpat izveidota mājaslapas mobilā versija, kas ļauj ērtāk izmantot informatīvos resursus arī viedtālrunī.

“Mēs vienmēr esam centušies būt par organizācija, kas mācās, un esam apņēmušies veicināt mācīšanās kultūru “Dardedzē” arī turpmākajā periodā.  Līdz ar to mums šis projekts bija ļoti svarīgs – esam padziļināti izvērtējuši, kas ir mūsu stiprās puses, kuras turpināt attīstīt, un kuri darbības virzieni nav nesuši cerētos augļus. Šādu pieeju – nospraust konkrētus mērķus un regulāri apstāties, lai izvērtētu savu progresu – cenšamies ieviest mūsu darbības virzienos: gan apmācībās un atbalsta pakalpojumos, gan interešu aizstāvībā. Un, nenoliedzami, liels solis uz priekšu mūsu attīstībā ir arī mājaslapas atjaunošana – tā kļuvusi daudz pārskatāmāka un ērtāka lietošanai, tādējādi, palīdzot nokomunicēt gan izglītojošu informāciju, gan arī mūsu pakalpojumus,” uzsver “Centrs Dardedze” valdes locekle Agnese Sladzevska.

Informācija no "Centrs Dardedze" mājas lapas : https://centrsdardedze.lv/ , kur tagad daudz ātrāk un ērtāk var atrast nepieciešamo informāciju. 

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.