Šīs tīmekļa vietnes satura kvalitātes uzlabošanai un pielāgošanai lietotāju vajadzībām tiek lietotas sīkdatnes - tai skaitā arī trešo pušu sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai.

Readspeaker - balss sintezatora pieejamība LNB mājas lapā

05.11.2021 | Ilgtspēja un kapacitāte
Projekts: Komunikācija - panākumu atslēga!
Readspeaker - balss sintezatora pieejamība LNB mājas lapā

Latvijas neredzīgo biedrība (turpmāk - LNB) savā mājas lapā www.lnbiedriba.lv ir uzstādījusi "Readspeaker" balss sintezatoru, kas pārveido visu mājas lapas informāciju skaņā. LNB mājas lapa radīta ar mērķi, lai biedrības biedriem, cilvēkiem ar redzes invaliditāti  un sabiedrībai kopumā būtu pieejama visa svarīgākā un aktuālākā informācija gan par redzes invaliditāti, gan dažādām valstiska līmeņa aktualitātēm, kas attiecās uz cilvēkiem ar redzes invaliditāti, kā arī biedrības darbībām un aktivitātēm.

Līdz šim lapa bija pieejama tikai redzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ar iespēju palielināt tekstu un to noformēt pēc savām vajadzībām. Lai nodrošinātu mājas lapas kvalitatīvu pamatdarbību veikšanu, LNB nodrošināja teksta pārveidošanu skaņā, sadarbojoties ar uzņēmumu "Exceed".

LNB norāda, ka balss sintizatoram būs ilgtermiņa ietekme uz sabiedrības un cilvēku ar redzes invaliditāti informētību, jo mājas lapas pieejamība būs nodrošināta arī tiem cilvēkiem, kuri bez atsevišķu programmu palīdzības nevar iepazīties ar mājas lapas saturu.

Norādes lietošanai: atverot rakstu, lapas augšējā labajā stūrī pie „meklēt” un teksta krāsas un lieluma maiņas rīkiem jānospiež poga „Klausīties” augšējā labajā. Tāpat, atverot jebkuru sadaļu, poga „Klausīties” atradīsies zem virsraksta. 


Pogu „Klausīties” ir arī iespējams aktivizēt, iezīmējot tekstu un izvēloties pirmo no trijām iespējām uznirstošajā logā. „Readspeaker” ir iespējams izvēlēties lasīšanas tempu un skaļumu, pavirzīties ātrāk pa rindām, kā arī iztulkot sev vēlamās frāzes dažādās valodās. Lai noklausītos visu mājas lapas saturu attiecīgajā sadaļā, vienkārši nospiediet pogu „Klausīties”, kas lasīs informāciju pēc kārtas automātiski.

„ReadSpeaker” rīkjoslas funkcijas piedāvā palielināt un samazināt tekstu, virzīties uz nākamo paragrāfu, kā arī lejupielādēt vēlamo tekstu MP3 formātā, lai to varētu noklausīties vēlāk. Izvēloties rīkjoslā jautājuma zīmes pogu, varēsiet uzzināt par visām iespējām un funkcijām sīkāk.

"ReadSpeaker" funkciju Latvijas Neredzīgo biedrības mājaslapā finansē Aktīvo iedzīvotāju fonds programmas "Ilgtspēja un kapacitāte" ietvaros.

Notikumi

i

Piesakies jaunumiem!

Nepalaid garām aktualitātes un saņem noderīgu informāciju savā e-pastā.